Akılalmaz tasarımlar

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. İnsanların aklına nelergeliyor şaşılacak şeyler.
  Uluslararası Muz Derneği ve Müzesi

  [​IMG]

  Ken Bannister adlı rahatsız insan, kendini bildiğinden beri muz meyvesine yoğun bir ilgi göstermiş. 1972 yılından beri, dünyanın dört bir yanından muz ile ilgili tüm oyuncak, kıyafet, bardak, dekorasyon malzemelerini toplayan Ken, önce geçen sene uluslararası muz derneğini kurmuş. Daha sonra 1 yılda derneğe 50.000 $ bağış toplayınca muz müzesini de açan Ken, aralarında Jay Leno nun programınında bulunduğu bir çok televizyon programına katılarak, bağışları arttırmayı hedefliyor. Türkiye organizasyonun Ajdar tarafından yürütülmesi muhtemel olan derneğin merkezi Carolinada.

  Dekorasyon - Ampul - Bitki


  [​IMG]

  İç dekorasyon için ilginç bir ürün olabilecek bu tasarım, ampul içi bitki formatında. Canlı olan bu bitki, hafta sadece bir kez su istemekte.Bence şık ve ilginç olmuş.

  Sahte Yüzme Havuzu

  [​IMG]

  [​IMG]

  Arjantinli sanatçı Leandro Erlich tarafından yapılan ve Japonya daki bir açık hava müzesinde sergilenen bu eser, sahte bir havuz. Havuzun üste kısmına ince tabaka 2 adet cam monteleyip, arasına su doldurularak oluşturulan bu düzene yukardan bakıldığında, 2. resimdeki manzara ortaya çıkıyor. Evlerine böyle oda yaptırmak isteyen birçok ensesi kalın, çoktan sıraya girmiş.

  Deniz Altında Uyku Keyfi


  [​IMG]

  Burası, Maldiv adalarından biri olan Rangali adasında bulunan, denizin 5 metre altında inşa edilmiş bir restaurant ve suit oda. Dünyanın ilk deniz altı restoranı ve odası olan bu tesis, geçtiğimiz günlerde 5. yılını kutlamış.

  Bisküvi Yastık

  [​IMG]

  Maxi Glob tarafından tasarlanmış, katıldığı yarışmalarda ödüller kazanmış, şirin olmuş.

  Kol Dostu Ergonomik Yastık


  [​IMG]

  Sizde benim gibi, sabah kalktığınızda, bütün gece başınızın altında kalmış olan kolunuzu hissetmeden uyananlardansanız, bu yastık tam size göre. Kolunuzu yastığın altındaki boşluğa geçiriyorsunuz, böylece kolunuzun üzerindeki baskı oldukça hafifliyor ve kolunuz uyuşmuyor. Ürün, kolunun üstüne yatan rahatsızlar tarafından büyük ilgi görmüş.

  Disket Şeklinde Not Kağıdı

  [​IMG]

  Türk tasarımcı Burak Kaynak tarafından yaratılan bu yapışkanlı not kağıtları, bir döneme damgasını vuran 1.44 mb kapasiteli floppy disket şeklinde. Yeni nesil bilgisayar kullanıcılarının çok fazla hatırlamayacağı, ancak 25 yaş üzeri kesimin belleklerinde derin izler bırakan bu disk, o dönemin önemli figürlerindendi. Ürünün yakında piyasaya çıkması bekleniyor.

  Üşengeçlere Otomatik Spagetti Çatalı

  [​IMG]

  Bu çatal, herşeyin kolayına ve hazırına alıştırılan günümüz insanın beklentisi doğrultusunda üretilmiş. Çatalı döndürmeye üşenenler, aletin üstündeki düğmeye basarak, makarnayı otomatik olarak çatala sarabiliyor. Bu gereksiz alet, ABD de büyük ilgi görmekteymiş.

  Ayna Adam

  [​IMG]

  Los Angeles de yaşayan rahatsız bir ABD vatandaşı, resimde görüldüğü üzere kendine, sadece aynadan oluşan bir kıyafet yapmış ve dikkat çekmeyi başarmış. Resimleri çeşitli gazetelerde çıkan bu vatandaş, yakında daha ciddi çalışmalar yapacağını belirtmiş.

  Köşe Örümceklerini Yakalayan Bardak Tasarımı


  [​IMG]

  Bu bardak, köşelerde duran örümcekleri daha rahat yakalamak için dizayn edilmiş. Rahatsızlar tarafından yoğun ilgi gösterilmesi beklenen bu ürün, yakında piyasada olacak. Tasarım James Laurie ye ait.

  Pratik Çay Düzeneği

  [​IMG]

  Betina Piquares tarafından tasarlanan bu ürün, katıldığı tasarım yarışmalarında çeşitli ödüller kazanmış.

  alıntı
    2. Cevap: İlginç tasarımlar

  Kellere Müjde

  [​IMG]

  Bu ürün, saç seyrekliği sıkıntısı yaşayanlar için özel olarak üretilmiş. Şapkanın üst kısmı saç şeklinde tasarlanmış; böylece saçsız kısımda lüle lüle saç varmış gibi gözükmekte. Artık gece olunca, güneş gidince ne yapılacak, orası sizin sorununuz.

  Öğrenci İşi Çakma Apple Mcbook

  [​IMG]

  Parası yetmediği için Mcbook alamayan ABDli öğrenci, egosunu ancak böyle tatmin edebilmiş.


  Hindi Şapkası

  [​IMG]

  Batı dünyasının garipliklerinden olan bu ürün her ne amaçla çıkarıldığı bilinmese de, yılbaşı öncesi büyük talep görmüş.

  Yün Boyun Zinciri

  [​IMG]

  İngiliz bir firma tarafından üretilen bu ürün, bayanlardan büyük ilgi görüyormuş. Farklılıklardan hoşlanan bayanların ilgisini çekebilir.

  Dedektör Terlik

  [​IMG]

  Bu terlik, köşeyi dönmek için ömrü boyunca dedektörle dolaşıp, sağı solu köstebek gibi kazanlar için pratik bir çözüm yolu sağlıyor. 9 voltluk şarjlı pille çalışan sistem yerin yaklaşık 5 metre altındaki metalleri algılıyor ve ayağınızı titreterek sizi uyarıyor.

  Unutkan Kocalar İçin

  [​IMG]

  Bu ürün, evlilik yıldönümünü unutup karısının dırdırını her sene çekmek zorunda kalan beyler için kurtuluş yoludur. 24 saat kala ısınmaya başlayan yüzük zaman tükendikçe yüz dereceye kadar ısınabiliyor.

  Üstsüz Terlik


  [​IMG]

  Bu terliğin sadece tabanı var gerisi yok. Su bazlı akıllı bir yapıştırıcı sayesinde ayağınıza yapışan bu terlik sizi ayağınızda oluşacak amele yanığı tabir ettiğimiz izlerden kurtarabilir.

  Özgür Uyku İçin


  [​IMG]

  Fotoğrafta gördüğünüz mal gibi duran arkadaş şu an uyumakta ve gözünde çıkartma olduğundan uyuduğu belli olmamakta. Bir Japon firmasının ürettiği bu çıkarmalar, okulda, işte, evde rahat uyumak isteyenler tarafından büyük ilgi görmüş.

  Elektronik Kağıt Uçak Atacağı

  [​IMG]

  Ofiste, evde, okulda sıkılıp tüm ilgisini kağıt uçaklara verenlere müjde. Bu icat tam size göre. Artık yaptığınız kağıt uçakları mekanizmaya yerleştirip, yüksek hızda fırlatabilirsiniz.

  Portatif Füze Fırlatıcı


  [​IMG]

  Bu ürünle, işyeri ve okullarda birbirine birşey fırlatma konsepti çağ atlamıştır. Size masumane olarak kağıt fırlatıp gülen arkadaşınıza füze fırlatmak, karşı tarafta kısa bir şok etkisi yaratabilir. Ürün yaklaşık 1 kg olup, pille çalışmakta ve 360 derece dönebilmektedir.

  Sahte Sunroof

  [​IMG]

  Arabasında sunroof olmayan otomobil tutkunları için ilginç bir ürün yapılmış. Esnek plastik maddeden yapılan bu ürünü, yanda görüldüğü gibi arabanızın tavanına yerleştiriyorsunuz ve sunroof varmış gibi trafikte dolanıyorsunuz.

  alıntı
    3. Cevap: İlginç tasarımlar

  Keller için tasarlanmış şapka modeli müthiş bir buluş :)) Hindi şapkası olmamış ama yerine huni taksa yeridir:)
  İşe yarar süper tasarımlar var içlerinde sabah detaylı inceleyeceğim :f196: