akılalmaz araçlar

'Resimli Konular' forumunda alemşah tarafından 30 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Akılalmaz 'modifiye' araçlar
  Hepimiz sokakta yürürken üstüne eşya dolu koliler yüklenmiş arabalara denk gelmişizdir. Göreceklerinizin yanında ise bunlar çok basit kalacak. Sizce, kendi çözümlerini bulmaya çalışan insanlar ne kadar yaratıcı ve tuhaf modifikasyonlar yapabilir?
  [​IMG]
  1) Nakliyeye para vermemekte kararlı biri, arabasının kapasitesini ancak bu denli zorlayabilir. Gerçekten kararlıymış ki, aracının tavanına ve bagajına çeşitli eşyaları koli bandıyla tutturup tasarruf etmeyi başarmış.
  [​IMG]
  2) Çoğu alıcı için standart bir arabayla açık kamyonet tarzı bir araba arasında tercih yapmak çok zordur. Görüldüğü üzere, bu araba sahipleri kendi yöntemlerini kullanarak araçlarına tahta kasa eklemeyi başarmışlar.
  [​IMG]
  3) Arabanızı çok seviyorsanız ondan ayrılmak size kabul edilmez görünebilir. Bu arabanın sahibi için de durum böyle olsa gerek. Ama artık çöp poşetleri ve koli bantlarıyla ayakta durmaya çalışan aracına veda etme zamanı gelmiş gibi görünüyor.
  [​IMG]
  4) Bu kamyonetin sahibi de kendi çözümünü yaratanlardan. Anlaşılan o ki kamyonetin yükü çok fazla ve yola devam edebilmesi için fazladan birkaç tekerleğe ihtiyacı var. Sahibi bu sorunu iki ufak tekerlek yardımıyla giderebilmiş.
  [​IMG]
  5) Yedek tekerlekler pahalıdır ama bunun pek bir önemi yok galiba. Herkes garajındaki aletleri kullanarak yedek tekerlek masrafından kurtulabilir. Bu iki adam da böyle yaparak aksiliğin altından zekice kalkabilmiş.
  [​IMG]
  6) Bu modifikasyonlara gülüyor olabiliriz ama bazıları gerçekten de faydalı olabiliyor. Mesela, önüne bir alışveriş arabası monte edilmiş bu bisiklet alışverişin yükünü ortadan kaldırabilir.
  [​IMG]
  7) Aracınızın bir yanında koca bir delik açıldıysa böyle bir yönteme başvurarak onu onarabilirsiniz. Bu arabanın sahibi gibi, gerekli malzemeleri temin edebilirseniz yeni bir araç için masrafa girmenize gerek kalmaz.
  [​IMG]
  8) Nakliyeye para vermeyi kendine yediremeyen bir araç sahibi bunun için başka bir yol bulmuş. Siz de nakliyeyi kullanmamakta kararlıysanız bu işi aracınız ve bagajda oturmayı göze alabilecek bir arkadaşınızla halledebilirsiniz.
  [​IMG]
  9) Kim demiş arabanızla kayık taşıyamazsınız diye? Bu akıllı araç sahibi doğru bir yöntem kullanıldığında arabayla her şeyin çekilebileceğini keşfetmiş gibi görünüyor.
  [​IMG]
  10) İlk bakışta karavanın arkasına bir baca konulmuş sanabilirsiniz. Ama o baca oraya konulmamış, resmen karavana modifiye edilmiş. Sahibinin neden böyle bir şey yaptığını çözemedik.
  [​IMG]
  11) Motosikletlerin koltukları pek komforlu sayılmaz. Bunun farkında olan rahatına düşkün bir sürücü motoruna bu koca koltuğu monte ettirmiş. Arkanıza yaslanarak motosiklet sürmek tuhaf bir his olabilir.
    2. Cevap: akılalmaz araçlar

  [​IMG]
  12) Motosikletin eksilerinden biri de eşya taşıma kapasitesinin az olmasıdır. Çılgın bir adam bu soruna çareyi bir arabanın ön tarafını motosikletinin arkasına ekleyerek bulmuş. Böylece ortaya üç tekerlekli, son derece tuhaf bir araç çıkmış oldu.
    3. Cevap: akılalmaz araçlar

  Biraz hayal gücü bol miktarda para neler modifiye edilmez ki :f106:
    4. Cevap: akılalmaz araçlar

  Bencede...:f40: PayLaşım için TeşekkürLer..
    5. Cevap: akılalmaz araçlar

  wayy süper emeğine sağlık alemşah:f40:
  insan oğlunun hayal gücü iste :)
    6. Cevap: akılalmaz araçlar

  Allah akıl fikir versin :f196::)
    7. Cevap: akılalmaz araçlar

  hakkaten bunlar ilginç araçlar
    8. Cevap: akılalmaz araçlar

  luzumsuz işler..paylaşım için teşekkurler
    9. Cevap: akılalmaz araçlar

  yaw nerden buluyorlar bulari:):)
    10. Cevap: akılalmaz araçlar

  Garip İLginç güzeL :D =)
   


Similar Threads: akılalmaz araçlar
Forum Başlık Tarih
Resimli Konular Benzinli Ve Dizel Araçlar Elektrikli Araçlara Nasıl Dönüştürülüyor ? 30 Haziran 2011
Resimli Konular Elektrikli Araçların Fiyatları 30 Haziran 2011
Resimli Konular 2012 Araçlar Ne Zaman Çıkar 30 Haziran 2011
Resimli Konular Elektrikli Araçların Gücü 30 Haziran 2011
Resimli Konular Modifiye araçlar 13 Ekim 2010