Akıl akıldan üstündür anlamı nedir

'Etüt Merkezi' forumunda korkut ali tarafından 20 Mart 2015 tarihinde açılan konu


 1. Akıl akıldan üstündür açıklaması

  Her insan aynı anlayış, bilgi ve düşünme gücüne sahip değildir. Bizim akletmediğimizi, bir başkası akledebilir. Biri bizden daha iyi düşünüp karanlık bir noktada bize ışık tutabilir. Bu bakımdan önemli işlerimizde güvenli, geniş düşünce sahibi kimselere danışmaktan, onların bilgi ve tecrübesine başvurmaktan kaçınmamalıyız.


  Akıl akıldan üstündür atasözünün açıklaması, hikayesi ve kompozisyon anlamı nedir? Akıl akıldan üstündür atasözü ile alınacak olan önemli kararlarda sade kendi düşüncelerimize göre hareket etmemeniz ve başkalarının da düşüncelerini almamız gerektiği aktarılmak istenmiştir. İnsanların hata yapma oranlarını düşürmek isteyen atalarımız “Akıl akıldan üstündür” sözünü kullanmışlardır. Sizlerde karar alırken başkalarının görüşlerini dinlerseniz hata yapma olasılığınız azalacaktır.

  İnsanlar hayattan almış oldukları tecrübeler sayesinde ayakta dururlar ve hata yapma oranları almış oldukları tecrübeler sayesinde azalır. Benim yeterince hayat tecrübem var diyip kararları kendi başınıza alırsanız ileride üzülen taraf siz olursunuz. Bu yüzden her zaman başkalarının da düşüncelerini dinlemenizde fayda var.
  Akıl akıldan üstündürAkıl akıldan üstündür atasözünün daha anlaşılır bir hal alması adına sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.
    2. bir kimsenin aklına gelmeyen bir çare, başka birinin aklına gelebilir..:f196: