Akciğer İçin Faydalı Besinler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 17 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Akciğere Faydalı Besinler  Akciğer İçin Faydalı Besinler Neler

  Soğan, elma ve greyfurt Akciğer için oldukça daydalı besinlerdir bu besinler ajciğer kanseri riskini azaltıyor.Su teresi, akciğer kanserinden korunmada etkilidir.Böğürtlen, çilek, kiraz ve üzüm; tütün dumanında bulunan etkiyi yok eder.Brokoli ve turbu yoğun tüketenlerde, 10 yıl içinde akciğer kanseri gelişme oranı yüzde 35 düşük bulundu.

  Zerdeçal antidepresan ve antioksidandır. Ohio Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma; bu bitkinin normal hücreleri koruduğunu, kanser hücrelerini öldürdüğünü, akciğer, meme, kolon ve deri kanserlerinde etkili olabileceğini gösterdi.

  Akciğerler günde yaklaşık 25 bin kere temiz havayı alarak oksijenin kan yoluyla organlara dağılmasını ve kirli havanın vücuttan atılmasını sağlar. Bu denli çok çalışan ve hayati bir organ olan akciğerlerin sağlığı için gerekli vitamin, mineral ve antioksidanları beslenme yoluyla almamız gerekir.

  Yaban Mersini: Toksinler vücutta çeşitli hastalıkların oluşmasına ve yayılmasına neden olan serbest radikallerin üretimini arttırmaktadır.