Ajda Pekkan Biyografi

'Resimli Konular' forumunda Dark tarafından 14 Eki 2008 tarihinde açılan konu

 1. Ayşe Ajda Pekkan (12 Şubat 1946[1], İstanbul), Türk şarkıcı ve oyuncu. "Süperstar" ve "Diva" lakaplarıyla adlandırılmaktadır.[3] İlk olarak sinema oyunculuğuyla sanat kariyerine giriş yapan Ajda Pekkan, 1964'te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı "Göz Göz Değdi Bana"nın ardından ilk 45'liği "Her Yerde Kar Var"ın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977'de yayınladığı Süperstar albümünün getirdiği başarı ile de Türkiyede "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Albümün ardından günümüze dek Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. Sanatçı kariyerinde "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Bambaşka Biri", "Hoşgör Sen" ve "Uykusuz Her Gece" gibi şarkılarıyla Türk müzik tarihinde önemli bir rol oynadı. Yine uluslararası anlamda pek çok yerde konserler veren Pekkan, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca , Arapça ve Japonca olmak üzere daha pek çok dilde şarkılar söyledi. Sanatçı ulusal kamuoyunda da Türk pop divası olarak adlandırılmaktadır.

  Ajda Pekkan Resimleri

  Ajda Pekkan1. Ajda Pekkan2. Ajda Pekkan3. Ajda Pekkan4. Ajda Pekkan5. Ajda Pekkan6.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Ağu 2014
 2. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  Hakkatten yerli ve güzel mi güzel :f196:
   
 3. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  :f73::f73::f73::f98: Haaaaa anneciiim çok korktuummm....Biri bir bardak su versin... .:f9::f34:
   
 4. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  :f80: su bulamadım bu olur mu :f30:
   
 5. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  iki ayrı insan gıbı.gençlik halı daha hoş.tşkler
   
 6. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  Darkk abii bunda bir yanlışlık var sen bunu güzel diyemi sayıyorsun...:f30: Yerli teyzelere atsaydın keşke nerdeyse büyükannem yaşında...:f30:
   
 7. Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  Yaşlanmadığını bildiğim tek kişi ... :D
   
 8. rwA

  rwA

  Cevap: Ajda Pekkan resimleri

  yaşlanmamak için yüksek çaba harcayan bi ünlümüz...ama bu bir düzendir...insanlar dogar büyür yaşlanır ve ölür...ve bunların önüne gecilmez;)