Aion Online Fantasy

'Oyun Bölümü' forumunda Aysell tarafından 27 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Aion Online nasıl kayıt olunur


  Kişisel bilgilerinizi girin

  Accountu active edin (email aktivasyonu ile) ve giriş yapın. Sağ üst menuden bölgenizi Avrupa olarak seçin ve sağdaki menüden Use a Serial Key kısayoluna basın, açılan sayfada keyinizi girin.

  Oyun içi accountunuzu yaratın. Oyun içi account bilgilerinin master accountla aynı olmasını istiyorsanız soldaki Create Game Account butonuna basın.


  [​IMG]

  oyuna kayıt ol:
  buradan

  oyun ücretlidir.!!

  Account bilgilerinizi girin

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: Aion Online Fantasy

  Aion Nedir?
  Yunan edebiyatında "zamanın belirsiz bir dönemi" anlamında kullanılır.
  3 gün-3 gece sürebileceği gibi bir insan ömrü kadar ya da uzun çağlar boyunca da sürebilir.
  incil'de eon olarak geçmektedir.
  Aion Online anlamı ise Atreia dünyasını yaratmış olan tanrının ismidir. Atreia'yı yaratan Aion'dur.

  [​IMG]

  Elyolar:

  Elyolar Aion'un güce ulaşmak için yaptığı sonu gelmez savaşa karışmış ana ırklardan biridir. Melek olarak bildiğimiz varlıklarla benzerlikleri olmasına rağmen , tarihleri oldukça farklıdır. Asmodianlarla aynı kökenden gelen Elyolar şu anki hallerine evrim geçirmişlerdir ve şimdi Aionda üstün ırk olarak hüküm sürmektedirler
  Başlangıçta Elyo ve Asmodianlar Sonsuzluk Kulesi'ni korumaktan sorumlu tek bir kutsal ırkın üyeleriydi. Milenyum Savaşları sırasında gardiyanlar 2 gruba bölünmüşler. Kule'nin yok edilmesi üzerine iki grup birbirine düşman olmuşlar, Kule'nin yok edilmesini diğer tarafın suçu saymışlar ve can düşmanları olmuşlar… İki ırk da ,büyük bir nefret ve öc alma isteği ile , karşı tarafı cezalandırmak için ant içmişler.
  Diğer taraftan Elyolar sıcak , arkadaşçıl bir şekilde rahatlatıcı olabilirler. Fakat düşmanlarına karşı bu sıcaklık ve iyilikseverliğin izi görülmez. Güzel melek kanatlarının altında, nazik dış görünüşlerine ters düşecek bir güç taşırlar.
  Azariel kontrolünde, Elyoların Elysea Krallığı'nın yuttaşları, Asmodianlara karşı savaşlarında ayakta kalırken, hazırlıklı bir şekilde saldırı fırsatı arayan Balaurlara karşıda tetikte olmalıdırlar.

  Asmodianlar:

  Asmodianlar cesur ve dayanıklı bir ırktır, büyük felaket ile Elyolar’dan ayrılmış , umutsuzluk ve karanlık bir dünyaya sürüklenmişlerdir. Böylesi bir ıssızlıkta hayatta kalmak bir şey, fakat gelişip başarılı olmak apayrı birşey. Tarihlerindeki yara herkesin görmesi için gözler önüne serilmiştir ; Asmodianlar karanlık dünyalarında gömüldükçe, vücutları değişmeye başladı. Karanlıkta, derileri soldu, gözleri karanlığa alıştıkça dünyadışı bir parıltı halini aldılar.
  Kendilerine göre, Asmodianlar son derece cömert ve sadık – bir yoldaşlarının ölümünü görmektense savaşta ölmeyi yeğlerler. Yinede, yabancılar dikkatli olun; Asmodianlar oldukça saldırgan bir ırktır , muazzam güçlerine başvurmadan önce iki kere düşünmeyecektitler. Elyolu türdeşlerine benzer olarak , kanatlarının Asmodae’de geçen zorlu yıllar sonucunda kararmasına rağmen , Asmodian Daeva’sı da güç ve uçma yeteneği ile kutsanmıştır
  Artık onlar ,Siel ve Israphel tarafından Aion Kulesinin üst kısmının , Karanlıklar Kulesinin , korunması için görevlendirilmiş olan 5’linin , Shedim Lordları’nın takipçileridir, ve onlarla birlikte Pandaemonium şehrini inşa etmişlerdir.

  Balaurlar:


  Balaur'lar(eskiden ejderha olarak bilinirlerdi.) Aion'un özel PvPvE sisteminde 3 ırktan biridir.Balaur'lar serverın kontrol ettiği bir ırktır.
  Aion'un yapımcısı,Ju-hyun Jang,Balaur'lar hakkında bunlardan bahsetti:
  ''Balaur'lar serverın kontrol ettiği bir ırktır, yani oyuncular bu ırkı oynamak için seçemezler.Ancak serverın kullanması bu ırkın aptal olduğunu göstermez; seçim yapabilirler ve oyuncular onların tam olarak ne yapacağını kestiremezler.Örneğin, Asmodian'ların Elyo'ların kalesine saldırdığı castle siege savaşını düşünün, bu savaşın ortasında Balaur'lar ortaya çıkabilir.Geldiklerinde kimse onların ne yapacağını bilemez.Belki Balaur'lar önce Asmodian'lara yardım edebilirler ama bu fark etmez;savaş sırasında, belki Asmodian'lara ihanet edip Elyo'lara yardım edebilirler.Ya da savaş sonuna kadar Asmodian'lara yardım edebilirler.Veya..... Asmodian'ların ve Elyo'ların aleyhinde savaşıp kaleyi kendileri için alabilirler.
  Önemli olan şey Balaur'ların tipik bir NPC olmadığını anlamak.Onlar üçüncü bir ırktır ve özgürdürler bundan dolayı önceden ne yapacakları kestirilemezler.''

  Kendi Sınıfını Seç:

  Benzersiz dört farklı sınıftan birini seç, becerilerin arttıkça iki alt dal'dan birinde uzmanlaşmalısın. Senin bu kararların Atreia'daki yolunu çizecek. Akıllıca seçimini yapmalısın!
  * Warrior
  Yakın dövüşte çok yetenekli, tüm enerjisini fiziksel güç üzerinde yoğunlaştırıp düşmana ağır hasarlar verir.
  * Scout
  Aşılması çok zor bir hıza ve inanılmaz bir beceriye sahiptir.
  * Mage
  Büyünün ustası, uzak mesafeden yıkıcı hasarlar vermekte ustadır.
  * Priest
  Büyü güçlerini kendi yandaşlarını iyileştirmekte, düşmanlarını ise lanetlemekte kullanır.

  Bilinmeyeni Keşfet:


  İkiye parçalanmış bir dünyayı birbirine birleştiren noktayı, Abyss olarak bilinen yeri keşfet! İki tanrısal ırk, Asmodian'ları veya Elyo'ları seç ve soyunu korumak için yoluna çıkan bütün şeytani varlıkları yoket!

  Uç ve Dövüş:

  Gözalıcı ve etkileyici combolor, skill zincirleri, ani ataklar ve muhteşem uçuş sistemi... Arkadaş grubuyla veya tek başına Abyss'de uçarken her yerden bir saldırı gelebilir, tetikte olmalısın. Asla bir önceki savaşınla benzer bir savaş yaşamayacağın garantisini veriyoruz.

  [​IMG]

  Sınıflar:
  Karakter Sınıfları Elyolar ve Asmodianlar olarak ikiye ayrılmıştır.
  Balaurlar da vardır; ancak bunlar serverın kontrol ettiği ırktır.
  Bu iki ana karakter de kendi içinde sınıflara ayrılmaktadır.
  Ara karakterlerle birlikte sekiz farklı karakter bulunmaktadır.
  Eski adı Elementalist olan Spiritmaster haricindeki isimler değişebilir.
  Başta bir dal seçersiniz, sonrada o dalda bir sınıf seçerek ilersiniz.

  Savaşçı Dalı(Fighter) :


  Gladiator:
  Gladyatörlerin silah kabiliyetleri geniştir. Duruma bağlı olarak sayısız yakın dövüş silahı kullanabilirler. Savaş tarzlarının diğer sınıflara nazaran öğrenilmesi oldukça kolaydır. Bu , ustalaşılması kolay olan bir sınıf olduğu anlamına gelmiyor. Biraz yetenekle en çok hasar veren sınıfları geçerler.

  Templar:


  Çoğu MMO'da tank ın konsept olarak çekici fakat oynanış olarak sıkıcı olması üzücüdür. Aion'daki sınıflar bir nebze klasiktir aslında, ama hepsinin , kendilerini örneklerinden ayıran tuhaflıkları vardır. Templar ile, daha çok hasar emebildiğinden sınıfın farklı yönlerini görebilecekler. Gerçekten de farklı bir tank türüdür.

  [​IMG]
    3. Cevap: Aion Online Fantasy

  Gözcü Dalı(Scout) :
  Ranger:
  Okçu giysisinin altında , tuzak kurma ve çok uzaktan nişancılık yapmak gibi, pek çok numara bulunduran bir yardım sınıfıdır. Kendini iyiliştirebilme ile birlikte yakın ve uzak menzilli silahlara olan becerisi ile dağılımı iyi yapılmış bir sınıftır. Okçunun başarılı olabilmesi için durumun iyi tartılması gerekir, çünkü sayısız yeteneği acemi bir oyuncuyu kötü duruma sokabilir. Görünmez olabilir!

  Assassin:
  Hepimiz suikastçi sınıfını "Kısa sürede çok hasar" ve "Arkanı Kolla!" gibi cümlelerle biliriz. Ama bir suikastçinin bütün gücünden yararlanabilmek için hızlıca yer değiştirme çok önemlidir. Görünmez olabilir ve suikastçiler büyük ihtiamlde görünmezliğe bağlı skiller kullanıcak.

  Büyücü Dalı(Mage):
  Sorcerer:
  Ölümcül büyüleri olan bir sınıftır, ama yakınlaşıldığında çok kırılgandırlar. Bir büyücü hayatta kalabilmek için party ye girebilir fakat bazı skillerle ise kendi başına çok hızlı olur.
  Spiritmaster:
  Ruh efendisi basit bir ruh çağırıcısı değildir. Eski isimlerinin de belirttiği gibi güçleri istekleri doğrultusunda kullanabilecekleri element ruhlarıdır. Elementlerle çok yakınlaşınca elbette bir gün bir element olursunuz.
  Rahip Dalı(Priest):
  Cleric:
  Şifacılar tabiki de iyileştirme ustalarıdır. Kendi türlerine yardımcı olacak iyileştirme skilleri vardır ama , sadece bunlar yoktur. Sağlam bir skill kombinasyonu ve yakın dövüş skilleriyle sizi doğru anda şaşırtabilirler.
  Chanter:
  Rahip olarak , şarkıcılarda bir yere kadar iyileştirme skillerine sahiptirler, ama özellikleri yakındaki oyuncuların moralini yükseltebilecek gizemli şarkılardadır. Yakın dövüş skill kombinasyonları ve kullanışlıkları ile de bilinirler. Herşey i yapmak isteyenler için çekici bir sınıftırlar.

  PvP Sistemi:
  Aion'da pvp kontrol ve karşılıklı etkileşen yetenekler bazlı olacak. Kombinasyon halinda kullanılmaları olsun , kombinasyonlara kullanılması olsun yeteneklerin birbirleriyle ilişkileri olduğu bariz..
  PvP'ye özel yetenekler lvl 40 civarlarında açılacak. Oyuncu yinede istemezse PvP'ye katılmayabilir.
  En son "Arkadaş ve Aile Testi"nden sonra maksimum seviyeye ulaşma süresi düşürüldü. Seviye ilerleme aynı türün batı oyunlarındakine benzer olucak. Son seviyeye ulaşınca(şu anlık 50), oyuncular "Stigma" adında bişey ile daha yatay bi çizgide karakterlerini geliştirebilecek.
  PvP'den hoşlanmayan oyuncular için baskınlar , zindanlar vs gibi oyunun hikayesiyle alakalı bir sürü olay olucak. Bir örnek vericek olursak , oyuncular ırk ları için kuşatma silahı(mancınık vs.) parçaları toplayacak.
  Aion'daki asıl çatışma Elyo , Asmodian ve Balaur arasında olandır. Bu ayrıca bu etkinliklerin yoğunlaşıcağı konudur.
  Şu an plan aşamasında olan başka bi etkinlik ise Elyo ve Asmodian topraklarında rastgele yerlerde geçit kapıları açmaktır.

  [​IMG]

  PvE Sistemi:
  Aion'da 2 çeşit baskın(raid) sistemi olacak. Birincisi L2 deki , bir çok oyuncunun katıldıgı, sisteme çok benziyor. İkincisi daha çok strateji ve sınıfa özel yetenekler gerektiyiyor("Everquest" e benzetilebilir).
  Bir Elyo raid NPC si Asmodianlar için çok önemli olabilir bu da raid lerin ırk savaşını etkilemesine yol açabilir.

  [​IMG]

  Guildler:

  3 seviye var.
  İlk seviye 135.000 Quina'ya mal olucak, 30 üye alır, rastgele bir "crest(guild amblemi olsa gerek)" seçilir.
  İkinci seviye 845.000 Quina'ya mal olur, 10 üye gerekir , 60 üye alabilir, amblem seçilebilir.
  Üçüncü seviye 3.151.000 Quina y amal olur, 20 members & 10.000 GuildPoint gerekir, ??(sınırsız galiba , sayısı bilinmiyor da olabilir) üyeye izin verir, Kendi ambleminizi yaratabilirsiniz.
  GuildPoint ler büyük ihtimalde oyuncu öldürerek toplanılabilecek...
  Guild de 3 rütbe olucak: Legion Master, Officers and Members.
  "Legion bank" adlı bir guild bankası da var.

  Alıntı