Aimp'le Radyodan Kayıt Yapın

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 16 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Aimp tam bir winamp alternatifi olan bir müzik oynatıcıdır.Düşük boyutludur ve sistemi yormaz.Winamp gibi neredeyse tam teşekküllü bir oynatıcı olmasa da üstün yönleri de vardır.Bana göre bu üstünlüklerden birisi de radyodan kayıt yapabilmesidir.Diyelim ki radyo dinliyorsunuz ve sevdiğiniz bir parça çıktı ve kayıt etmek istiyorsunuz ne yapacaksınız ?

  1)Eğer sisteminizde AİMP yüklü değilse BURADAN indirip kurabilirsiniz.....

  2)Önce AİMP i açın.Radyodan kayıt yapmadan önce kaydımızı nereye kaydedeceğimizi belirlemeliyiz.Bunun için önce Aimp in sol üst köşesindeki ANA MENÜ simgesine tıklıyoruz.Açılan pencereden SEÇENEKLER i tıklıyoruz.Karşımıza çıkan pencerede İnternet Ses Akışı bölümüne tıklıyoruz ve bölüm açılıyor VE sağ tarafta Radyoyu Kaydet bölümünü görüyoruz.Bu bölümde hemen altta bilgisayarda kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz ve hemen altında ise kaydetme biçimini ayarlıyoruz.Bunları ayarladıysak UYGULA ve KAPAT diyerek seçeneklerden çıkıyoruz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  3)Kayıt yapılacak yer ayarlandığına göre sıra kayıt yapacağımız radyoları bulmaya geldi.Aimp sizin için radyoları bulacaktır.Bunun için önce yine sol üst köşedeki ANA MENÜ simgesine tıklıyoruz.Çıkan pencereden ARAÇLAR >ONLİNE RADYO GEZGİNİ 'ne tıklıyoruz.
  [​IMG]
  4) Açılan pencerede ICECAST butonuna tıklıyoruz ve aimp in radyoları bulmasını bekliyoruz.Bu işlem bir kaç saniye sürüyor.Radyolar karşımıza çıktığında listeden herhangi bir radyoyu seçip isterseniz üzerine çift tıklayıp,isterseniz ÇALMA LİSTESİNE EKLE ,isterseniz SEÇİLENİ ÇAL diyerek listeye ekliyoruz.
  [​IMG]
  5)Radyomuz çalarken aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sol üstteki RADİO CAP yazısına tıklıyoruz.Ve kayıt işlemi siz tekrar aynı yere tıklayıncaya kadar devam ediyor.İşte bu kadar kolay gelsin.....
  [​IMG]

  sembolikhayalci