Ahmet Yesevi Uzaktan Eğitim

'Etüt Merkezi' forumunda HazaN tarafından 20 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim
  Yesevi Üniversitesi uzaktan eğitim

  Üniversitemizin Türkistan Uzaktan Eğitim Fakültesi ‘Türkiye Türkçesiyle Eğitim Programları’ (TÜRTEP), ‘Kazak Türkçesiyle Eğitim Programları’ (KAZTEP) ve ‘Rus Dili ile Eğitim Programları’ (RUSDEP), ilgili fakültelerin programları ile uyumlu olarak ve dekanlıklarla işbirliği içinde yürütülmektedir. Bir küresel eğitim aracı olarak dünyanın en gelişmiş üniversiteleri tarafından da kullanılan, ülkemizde de giderek yaygınlaşan, zaman ve mekandan bağımsız olarak araştırma, iletişim ve bilgi çağı eğitimi olarak tanımlanan “İnternet Üzerinden Eğitim” programları, 2002 yılından bu yana üniversitemiz bünyesinde başarıyla uygulanmaktadır.

  Klasik anlamdaki yüksek öğrenim sisteminin, başta, zamanlı ve fiziki katılım olmak üzere, bilinen pek çok sınırlamaları sebebiyle, bu alandaki ihtiyacın yeterince karşılanamadığını dikkate alan üniversitemiz, 2001 yılından itibaren, Türkistan Uzaktan Eğitim Fakültesi aracılığıyla Türk Dünyasına yönelik bilgisayar iletişim ağı ortamında karşılıklı, etkileşimli uzaktan eğitim faaliyetlerine hız vermiştir.

  TÜRTEP; akademik ve teknolojik altyapısını kısa sürede tamamlayarak 2002-2003 ders yılından itibaren eğitim ve öğretime başlamıştır.

  Uzaktan Eğitim web sitesi için TIKLAYINIZ
   


Similar Threads: Ahmet Yesevi
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Ahmet Yesevi Ve Divanı Hikmet 20 Mayıs 2011
Etüt Merkezi masal masal içinde özet ahmet ümit 22 Kasım 2014
Etüt Merkezi Halikarnas Balıkçısı Tünek Ahmet Özeti 5 Eylül 2012
Etüt Merkezi Ahmet Arifin Ünlü Şiir Kitabı 21 Haziran 2012
Etüt Merkezi Ahmet Ümit Kitapları 7 Mayıs 2012