Ağrılara Karşı Okunacak Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 6 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ağrılara Karşı Okunacak Şifa Duaları
  Ağrılara Karşı Okunacak Şifa Duaları


  Bismillâhirrahmânirrahîm, üîzüke billahi'l-ehadi's-samedi ellezîlem yelid ve lem yûîed ve lem yekûn Jehû küfüven ehadün min şerri mâ tecidü.

  Bismillâhirrahmânirrahîm, duyduğun hastalığın şerrinden, doğmayan, doğrulmayan, kendisine hiç bir şey denk olmayan, her şey kendisine muhtaç olan eşsiz bir Allah'a seni sığındırırım. Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem gitmek için ayağa kalkınca buyurdu: Sen bu sözlerle Allah'a sığın. Siz bu sözlerin benzeri ile Allah'a sığınmadınız.

  Resûlullah efendimiz hasta ziyaretine gitmişti. Hastanın, çok ağrısı ve sancısı vardı. Ağrıyan yeri sağ elin ile yedi kere mesh eyle! Her defasındaşu duayı oku dyerek buyurdu.

  E’ûzü bi’izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ-ecidü ve ühâzirü oku!

  Resûlullah yine buyurdu buyurdu ki: Yağmur suyunu toplayıp, üzerine, Fâtiha-i şerîfe, Âyet-el-kürsi, İhlâs-ı şerîf ve Kul-e’ûzü sûreleri yetmişer kere okunur. Bu sudan aralıksız yedi sabâh içenlerin hastalıkları, ağrıları zâil olur. Bunları, beş, on sâlih müslümân toplanıp, aralarında taksim ederek okuyup, suya üfleyebilirler (Hazînet-ül-esrâr)

  Aişe validemiz buyurdu ki, bir yerinde ağrı olduğunuda, Resulullah iki Kûl e’ûzü (Felak ve Nâs) sûresini okuyup, mübarek avcuna üfler, elini ağrı olan yere sürürerdi.

  Kalb ağrısı için de, Ellezîne âmenû ve amilussalihâti tûbâ. Lehüm ve husnü meâb. Duasının okunması tavsiye edilmiştir.