Ağlatan Şehit Mektubu

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 29 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Şehit Mektubu Ağlattı


  Şehit Serhat Gencer'in Ağlatan Mektubu

  Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Astsubay Çavuş Serhat Gencer'in ailesine yazdığı mektubu okudu. Şırnak'ta şehit düşen Astsubay'ın mektubu, grup toplantısında duygu dolu anlar yaşattı.


  Astsubay Serhat Gencer, Şırnak'ta görev yaparken bir mektup yazıyor. Ve bir arkadaşına şehit olursa bu mektubu ailesine göndermesini söylüyor.

  Şehit Serhar Gencer'in yazdığı o mektup


  Ben burada öldümse Allah yolunda, vatan namus millet yolunda öldüm. Gülün, asla ağlamayın. Eğer ağlarsanız ben yattığım yerde rahat edemem, dedeme de hepinizin selamını söylerim. Yazacak başka bir şey de bulamıyorum. Oğlunuz Serhat.


  Şehit Astsubay Serhat Gencer'in babası Mehmet Gencer'di. Kırıkkale'de, oğlunun anılarıyla yaşayan baba Gencer, O mektubu anlattı

  Rahmetli oğlum, 8 Ocak 1994 tarihinde Miraç kandili gecesi Şırnak Maden karakolunda PKK ile girilen çatışmada şehit düştü. Bugün Sayın Başbakan'ın grup toplantısında okumuş olduğu bu mektubu şehit olmadan bir gece önce yazarak astsubay arkadaşına vermiş. Bu mektup şehit düştükten 6 ay sonra bizim elimize geçti. Daha önce mektubu bize acılı günlerimizde vermemişlerdi dedi.

  Kaynak:trthaber.com