Ağız ve Nefes Kokusu Nasıl Giderilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/agiz-kokusu-nasil-giderilir-24617.jpg]agiz-kokusu-nasil-giderilir-24617[/IMGALT]

  Birçok insan çin oldukça rahatsız edici bir durumdur ağız kokusu nedenini bilmediği ağız ve nefes kokularını engellemeniz mümkün.Kötü ağız kokularını engellemedenin önüne geçmenin yollarından sadece bizkaçını sizlerle ğaylaşmak istiyoruz.İşte ağız ve nefes kokularını önlemenin yolları:

  Ağız kokusundan kurtulmak için Gün içerisinde mutlaka bol su içmelisiniz yani günde en az 2 litre kadar su içmaniz gerekmektedir.Su veya soda içen birisinde tükürük bezleri harekete geçer ve koku yapan tüm maddeler kendiliğinden yok olur.

  Yine ağız kokusu için etkili bir besin yoğurt Günde bir veya iki kere yiyeceğiniz yarım kap yoğurt ağız içerisindeki ağız kokusuna neden olan hidrojen sulfüt kokusunu yok etmeye yardımcı olur.Diş fırçalama işleminden sonra dil temizliğini mutlaka yapın. Ayrıca diş ipiyle diş aralarını mutlaka temizlemeniz gerekmektedir.Gün boyunca çok fazla çay ve kahve kullanmamaya özen gösterin aşırı içilen çay ve kahve ağızdaki bakterilerin artmasına ve koku oluşumuna neden olmaktadır unutmayın.

  Ayrıca baharat ve baharatlı yiyecekler ağız kokusuna neden olduğunu biliyormuydunuz.Herşeyin düşmanı olan sigara ağız kuruluğuna, bunun sonucunda da ağız kokusuna neden oluyor.Mutlaka her öğünden sonra dişlerinizi 3 dakika fırçalayınız ve günde bir kez diş ipi kullanmanız gerekiyor.