Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları

  [​IMG]
  Ağız kokusu hem kendinizi hemde etrafınızdakileri rahatsız edebilen ciddi bir rahatsızlık. Kimi ağız kokuları diş ve diş etlerindeki rahatsızlıktan kaynaklanırken kimisi de tükettiğiniz besinlerle alakalı olabiliyor.

  Ağız kokusuyla mücadele etmek gerçekten çok kolay bir şey değildir. Yapmanız gereken ilk işin bir doktor kontrolünden geçmeniz olduğunu söylemek gerekir. Kime gitmem gerekir diye soranlar için hemen iki tavsiyeyde bulunalım ya bir diş hekimi ya da bir kulak burun boğaz doktoruna giderek sorun için çözüm aramaya başlayabilirsiniz.

  Sonrasında ise size sunacağımız küçük önerilere dikkat etmeniz gerekir. Ağız kokusunu önlemek için yapmanız gereken bir kaç küçük nokta var.

  Evinizde mutlaka karanfil bulundurun ve karanfil çiğneyin. Kötü ağız kokuları ile savaşmakta karanfilden daha etkili bir yol olduğunu sanmıyorum.

  Dişlerinizi fırçalarken dilinizi de fırçalamayı ihmal etmeyin. Olur mu öyle şey demeyin dişlerle birlikte dilinde fırçalanması gerekir. Ayrıca diş ipi kullanımına özen gösterin.

  Çok fazla aç kalmamaya özen gösterin çünkü bilirsiniz ki ramazan ayında ağız kokusu büyük bir sorun olur çünkü mide aç kaldıkça ağız kokusu şikayeti baş gösterir.

  Bol bol sıvı tüketin özellikle de su içmeye özen gösterin. Bol su içmek ağız kokusunu azaltmada faydalı bir alışkanlıktır çünkü tükürüksel kokuyu önlemeye yardımcı olur.

  Birde sevmeseniz bile aromalı sakızlar çiğnemeyi deneyebilirsiniz.