Ağız Kokusu için bitkisel çözümler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 6 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ağız kokusu için bitkisel öneriler;
  Ağız kokusunu gidermek için bitkisel öneriler bulunmaktadır işte bu önerilerden bazıları.Ağız kokusunu önleyecek bitkisel öneriler aşağıdaki gibidir.

  agiz-kokusu-giderme-önerileir-bitkisel-.

  Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çayın Yapılışı

  Malzemeler:

  Biberiye çiçekleri
  Sıcak su
  1 adet limon

  Yapılışı: Biberiye çiçekleri kaynar suyun içine atılır. İçine 1 adet limon dilimlenerek eklenir. Bu karışım 20 dakika bekletilir. Sürenin sonunda karışım sıkılarak su elde edilir. Elde edilen bu su biraz daha dinlendirildikten sonra sabahları aç karnına ve yemek sonrası bir fincan içilir.
  Ağız kokusunu önlemenin yolları

  Malzemeler:

  Menekşe çiçekleri
  Maydanoz
  Nane ruhu

  Yapılışı: Menekşe çiçekleri ve maydanoz bir miktar suyun içinde 10 dakika kaynatılır. Elde edilen karışım süzülür. Bu suya bir miktar nane ruhu katılarak bir gün bekletilir. Artık ağız kokusu sorununuz için gargaranız hazırdır. Bu suyla rahatsızlığınız devam ettiği sürece yemeklerden önce ve sonra gargara yapabilirsiniz.

  Malzemeler:

  Adaçayı Nane ruhu

  Yapılışı: Bir avuç kadar adaçayı sıcak suyun içine katılarak 15 dakika demlenmesi beklenilir. Elde edilen karışım sıkılarak içine bir miktar nane ruhu katılır. Bu su gün boyunca dinlendirilir. Dinlendirilmiş olan su yarı oranda içme suyuyla karıştırılarak ağız sık sık çalkalanarak gargara yapılabilir.
  Ağız kokusunu önlemenin yolları

  30 Saniyede ağız kokusu nasıl giderilir

  Ne zamandır beğendiğiniz kişiyle ilk kez yemeğe çıkıyorsunuz. Fakat o da nesi? Ağzınız kötü kokuyor. Durumu kurtarmak için 30 saniyeniz var. Süre başladı. İşte yapmanız gerekenler...
  Ağız kokusunu önlemenin yolları

  1. Nefes kokması çoğu zaman ağız kuruluğundan kaynaklanır. Hemen garsondan İçine limon atılmış su isteyin. Limon ağız kokusunu saklar.

  2. Varsa çaktırmadan ağzınıza bir sakız ya da nane şekeri atın. Hızlıca çiğneyip karşınızdakine fark ettirmeden atın. Gece boyunca çiğnemeyin.

  3. İçinde zencefil fesleğen, nane veya maydanoz olan bir yemek sipariş edin. Yemek gelince önce yaprakları çiğneyin.

  4. Masada meyve varsa ağzınıza bir parça elma atın. Elma nefesi tazeler ve dişlerin araşma sıkışmış yemek artıklarını çıkarır.

  5. Çaktırmadan yemek masasındaki tuzu alıp tuvalete gidin. Tuz ve bol suyla gargara yapm.

  6. Kabartma tozu bulabilirseniz dişlerinize diş etlerinize ve dilinize sürüp bol suyla ağzınızı yıkayın. Kokuyu gidermede bir numaradır. Tuvalete gitme bahanesiyle masadan ayrılıp garsondan isteyebilirsiniz.

  7. Ağız kokusu dilinizin üzerindeki bakterilerden de kaynaklanıyor olabilir. Masadan bir kaşık araklayıp tuvalete gidin. Kaşığı ters çevirerek yukarıdan aşağı dilinizin üstünde gezdirip bakterileri giderin.

  8. Kaşık ayarlayamazsanız elinizi iyice yıkadıktan sonra bu uygulamayı parmak uçlarınızla da yapabilirsiniz.

  9. Masaya dönmeden önce ağzınızı taze suyla uzun uzun çalkalayın.