Aft Ve Uçuk Nasıl Tedavi Edilir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 4 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Aft Ve Uçuk Nedir Nasıl Tedavi Edilir  Aft Nedir

  Aft ağız içerisinde oluşan dil yüzeyi, iç yanak kısımları ve diş etleri üzerinde görülen ağrılı genellikle solgun beyaz, gri renklerde, çevresinde yoğun kızarıklar olan ağrılı oluşumlardır. Aftlar, ağız içi yaralar, uçuklar toplumun %18-20 lik kısmında sürekli olarak tekrar eden bir biçimde görülür. Çoğu zaman tek bir noktada oluşsa da bazen ağzın belirli bölgelerinde birden çok alanda çıkabilir. Ağız içi yaralar gündelik yaşamı olumsuz bir biçimde etkiler.

  Aft Ve Uçuk Nasıl Tedavi Edilir

  Aft ve ağız içi yaralarının oluşum nedenlerini belirlemek için bir çok çalışma yapılmıştır. Ağız içi oluşumları hızlandıran olumsuz bir çok faktör belirlenmiş olsa da aftın asıl oluşum nedeni tam olarak saptanamamaktadır. Aftlar herhangi bir tedaviye ihtiyaç duymadan 7 ila 10 gün arasında kendiliğinden iyileşmektedirler.

  Steril edilmiş su ile sulandırılmış alkol pamuk ile ağız içerisinde bulunan ağrılı bölgeye uygulanabilir.Su ve karbonat karışımı ile ağız çalkalanabilir.Yarım bardak suya 2 tatlı kaşığı tuz ilave edilerek 2 saatte bir gargara yapılabilir.
    2. Cevap: Aft Ve Uçuk Nasıl Tedavi Edilir

  Sağlıklı bilgiler için teşekkürler