Afrika Gri Papağan

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 17 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Temel Özellikleri
  En iyi bilinen ve en yetenekli papağanlardan biridir. Evlerde beslenen Afrika grisi, geçmiş yıllarda gittikçe artan miktarda üretilmişlerdir.

  Eğer bir ev kuşu arıyorsunuz, bu genellikle iyi seçilmiş, elde yetiştirme bir kuş anlamına gelir. İşte, Afrika gri papağanı sizin için muhteşem bir arkadaş olabilir, üstelik siz aldıktan yaklaşık altı ay sonra da konuşmaya başlayabilir.

  Beslenme ve Barınma
  Topaklar, meyva ve yeşil gıdayla güçlendirilmiş kaliteli papağan karışımı verilebilir.

  Bu papağanlar bilhassa gürültücüdürler, dolayısıyla kuşhane ya da evde barındırabilirsiniz. Yetişkin kuşların, kuşhanede uysal olmaları beklenmemelidir.

  Eğer degısken iklimli bir yerdeyseniz, papağanınız da kışları dışarıda kalmaya alışkın değilse, ilk kış için ılıtılmış bir kuş odasına koyulmalıdır.

  üreme
  çiftlere sağlam bir folluk verilmelidir. Afrika gri papağanlarının üretilmesinde uygunluk çok önemlidir. Daha önce yuvalamış ya da zamanlarını bir arada geçiren ve gagaları ile birbirlerinin tüylerini düzelten çiftleri seçmek gerekir.

  Erkek kuşlar, bazen daha koyu sırtları ile ayırt edilebilir, fakat bu aynı zamanda kuşların kökenini gösterir. üreme sezonunda, çiftleri ayrı bir yerde barındırmak iyidir.
   


Similar Threads: Afrika Papağan
Forum Başlık Tarih
Eğitim Merkezi Afrikalı Çocukları Boyama Resimleri 6 Mayıs 2011
Eğitim Merkezi Afrika Kıtasının Özellikleri Nelerdir 25 Şubat 2011
Eğitim Merkezi Papağan Özellikleri Nelerdir 23 Aralık 2016
Eğitim Merkezi Cennet papaganı neden çiftleşmiyor 24 Kasım 2016
Eğitim Merkezi Papağan türleri resimli 26 Haziran 2013