ADSL abonelerine güzel haber

'Haberler' forumunda cemre gizem özen tarafından 25 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. ADSL abonelerine güzel haber
  25 Kasım 2008 Salı 11:26
  ADSL abonelerine müjde.. Türk Telekom tüketicinin en çok şikayet ettiği bir sorunu gidermek için düğmeye bastı.
  Türk Telekom, ADSL için telefon zorunluluğunu ortadan kaldıran bir model üzerinde çalıştışor. Uygulama önümüzdeki yıl sadece hizmete girecek..

  Türk Telekom CEO’su Paul Doany, ADSL hizmetinden yararlanmak için telefon aboneliğinin gerekmesi konusunda “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL’den söz etmeye başlayacağız” diye konuştu.

  Servis sağlayıcılarına avantajlı fiyatlar sunulacak

  Ankara Bilişim Muhabirleri Topluluğu ile bir araya gelen Doany, şehiriçi lisans yönetmeliğinin yayınlanması ile birlikte pazardaki rekabetin artması konusunda değerlendirmelerde bulundu. Sabit telefonda rekabetin UMTH lisansları ile çoktan başlamış olduğunu belirten Doany, internette vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif internet servis sağlayıcılara (ISS) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını dile getirdi.

  Telefon zorunluluğu kalkıyor

  Alternatif ISS’lere yönelik paylaşımlı ve tam hat fiyatlarının belirlenmesini beklediklerini belirten Doany, ADSL için telefon zorunluluğunun ortadan kalkabileceği bir modeli gündeme getirdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) fiyat üzerinde çalıştığını kaydeden Paul Doany, “Önümüzdeki yıl çıplak ADSL modeli üzerinde konuşmaya başlayacağız. Ama fiziksel hat maliyetinin çıkarılması lazım. Bununla ilgili rakam veremiyorum. Ama belli olduktan sonra bu model gündeme gelecektir” dedi.

  ÖDEME GÜÇLÜĞÜ ÇEKENE ÖZEL TARİFE

  Erişim açığı konusuna da dikkat çeken Paul Doany, bu açığın kapatılması için yeni dönemde sosyal tarifeleri devreye sokacaklarını, ödeme güçlüğü çeken 1.5 milyon civarındaki müşteriye özel avantajlı tarifeler sunacaklarını dile getirdi.
    2. bu internet bağlantısına Türkiye kadar çok ücret ödeyen ülke daha yok :(
    3. Soyguncu bunlar başka bişey demiyorum... Çoğu ülke mahalle bazında kablosuz intenet istasyonlarıyla vatandaşlarına ücretsiz internet imkanı sağlarken bizdeki durum içler acısı...
    4. Bedava telefon parası ödemekten kurtulacağız sanırım.

  Hadi bakalım inşallah diyelim.