Adetten hemen sonra Hamilelik olur mu

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 10 Mart 2014 tarihinde açılan konu


  1. Adetten hemen sonra Hamilelik    Adet sonrası hemen hamile kalınırmı birçok kadının merak etttiği bir soru bu hemen bu sorunun yanıtını sizlere vermek istiyorum fazla bekletmeden.Bu konu ile ilgili uzmanlar şu açıklamayı yapıyorlar.

    Adet dönemi, olgunlaşan yumurtaların döllenmeden ( yani muhtemel bir hamilelik yok ise ) vücut tarafından belirli dönemlerde dışarı atılması olayıdır.

    Bu dönem, bağzı kadınlarda 40 veya daha fazla zaman sürmektedir. Bu durumda mutlak suretle doktora başvurularak adet dönemlerinin normal düzene çekilmesi gerekmektedir. Bunu da çoğu zaman ilaçlar sayesinde düzenleyebiliyoruz. Tıbbi olarak adetten hemen önce hamilelik olmaz arkadaşlarım. Yani diyelim ki ayın 20 sinde sıtandart adet döngünüz var ise 15 indeki bir birliktelik sonucunda hamile kalma riski çok düşüktür.

    Hamile kalabilmek için mutlak suretle yumurtlama günlerinizi tam olarak tespit etmek durumundasınız. Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı ? Adetinizden bir hafta sonra hamile kalabilirsiniz. Zira reglinizin birinci günü dahil olmak üzere ileriye doğru 10-11. gün saydığınızda, bu biz kadınlarda muhtemel yumurtlama dönemlerine denk gelmektedir.