Adetin bittiği gün yumurtlama olur mu?

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 10 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Adetin bittiği gün yumurtlama
  Bir adet döneminden 14 gün önce, yumurta olgunlaşır ve döl yatağına salınır. Buna yumurtlama denir.Bir sperm bir kadının vücudunda 72 saate kadar yaşayabildiği halde, bir yumurta salındığında yaklaşık 24 saat yaşar.

  Adet dönemi 28 günde bir oluşur, ancak bir çok kadının düzensiz adet dönemleri, düzensiz yumurtlama dönemleri ya da başka sorunları vardır. Yani, yumurtlamanın oluşmasını sağlamak ve ne zaman oluşacağını tespit etmek, başarılı bir gebelik için çok önemlidir.Arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, en önemli koşul yumurtlama döneminizi tespit ederek, ne zaman cinsel ilişkide bulunmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

  Yumurtlama dönemini şu yöntemlerle tespit etmeniz mümkün ;

  Bir ay boyunca her gün ısınızı bir grafiğe kaydedin. Yumurtlama dönemi oluştuktan sonra, vücut ısısı 0,5 santigrat derece artar. Yalnız yumurtlamadan sonra ısı arttığı için, yumurtlamayı tespit etmek için kullanılamaz ve cinsel birleşme, artış olduktan hemen sonra yapılmalıdır. Okuma ve yorumlama zorlukları, bu yöntemin güvenirliliğini engelleyebilir.

  adet-sonrasi-yumurtlama-.jpg