Adet Sancısı İçin Öneriler

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 17 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


  1. Adet Sancısı İçin Öneriler    Adet Sancısı idayanılmaz bir ağrı olabiliyor bazen bir bayanlar için peki Adet ağrısını en aza indirmek için ne yapabiliriz ne gibi önlemler alabiliriz sizlere bu konuda bilmeniz gereken kısa bilgiler hazırladım umarım biraz olsun ağrılarınız hafifler :)

    Kadınların bazıları adet dönemi yaklaşırken baş ağrısı çekmeye başlarlar ayrıca karınlarında şişlik olabilir bu gibi sorunlar karşısında yapılamsı gereken şey tuzun azaltılmasıdır.Sizlerde bu gibi sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bu dönemde tuzu azaltmalısınız.

    Adet sancısına iyi gelen en azından ağrıları hafifleten bazı bitkiler vardır bu bitkilerin başında benimde çok sık kullanıdığım ve gerçekten faydasını gördüğüm maydanozdur.Ayrıca kuşkonmaz ıhlamur gibi bitkiler adet sancılarınızı hafifletmeye faydalıdır.Bu bitkiler karında şişkinliği gidermeye yardımcı olur ödem giderici özellikleir vardır ayrıca idrar söktürücü özellikleri vardır.

    Adet sancısını azaltmak için yürüyüş ve hafif spor yapabilirsiniz yapacağınız hafif spor vücudunuzda olacak krampları azaltmaya yardımcı olur.