Adet bittikten sonra ne zaman hamile kalınır

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 12 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Adet bittikten sonra ne zaman hamile kalınır kısaca bilgi

  Kadınların adetdönemleri bittikten sonra hemen hamile kalınabilirmi kadınlarda yumurtlama zamanı ne zamandır ve ne zaman hamile kalırlar adet sonrası hamile kalmak mümkünmüdür.

  Ortalama 31 günde adet olan bir kadın için takvim şöyledir. 3-12-(4)-12. 3, adet dönemidir(kanama falan bu dönemde hamile kalınma riski sıfırdır. ondan sonraki 12 günde de hamile kalınmaz bu dönem yumurtanın oluşması dönemidir. 12 den sonraki 4 hamile kalınma riski en fazla dönemdir. bu dönemde yumurta kapsül içinde yumurtalıktan rahme doğru yol alır çünkü, olası bir cinsel ilişkide erkek spermi kadın yumurtasıyla birlikte rahme düşer ve döllenir. (4)ten sonraki 12 günde de hamile kalınmaz. yani 1 ayda sadece 4 gün hamile kalınır.

  adet-sonrasi-kahverengi-akinti-.

  Kadınların en fazla doğurgan oldukları döneme ait şöyle küçük formüller söz konusu: Adetin başladığı gün 1. Gün olarak kabul ediliyor ve 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13.- 15. gün arasında gerçekleşiyor, işte bu dönem en fazla doğurgan olunan zaman. Ancak kadınların tümü bu dönemde yumurtlamıyor. Bazıları biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor. Bazıları da hiç yumurtlamıyor.

  Unutulmaması gereken nokta şu! Yumurtlama problemleri olmasına rağmen kadınlar adet görebiliyor ve yumurtlama gücü aydan aya değişebiliyor. Yumurtlamanın olup olmadığı ultrason ya da kan testleriyle belirlenebiliyor.Erkek spermi cinsel ilişkiden sonra yaklaşık 48-72 saat kadın vücudunda canlı olarak kalabiliyor, işte kadının en doğurgan olduğu bu zamanda, spermin de orada olması gerekiyor...