Adel Faber Castell

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. 1969 yılında faaliyete geçen Adel Kalemcilik, Türkiye'nin büyük gruplarından Anadolu Grubu ile dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Alman Faber-Castell A.G.'nin ortaklığıdır. 1996'da halka açılan Adel'in bugün % 27 civarında hissesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.

  Adel, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak İstanbul'daki tesisinde; ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve minleri, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, parmak boyası, oyun hamuru, guvaş boya üretmektedir. Üretilen bu ürünler Faber-Castell, Johann Faber, Adel, Uchika, Atlas ve Ülkü markalarıyla güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye pazarlanmaktadır.

  Ayrıca, Faber-Castell ürünlerinin tek yetkili Türkiye distribütörü olarak dünyanın farklı bölgelerinde üretilen Faber-Castell ürünlerini de ithal ederek ülkemizde tüketicilere sunmaktadır.

  Adel Kalemcilik ağaç cidarlı kalemlerde Türkiye'nin ve bulunduğu bölgenin en büyük üreticisidir. Kalem üretim imkanları bulunan Giresun tesisinde ise kendi ihtiyacının yanısıra müşterilerinin de taleplerini karşılayabilecek miktarda kalem tahtası (lata) üretilmektedir.

  Adel Kalemcilik, 45'den fazla ülkeye de Adel markasıyla kendi ürünlerini ve müşteri istekleri doğrultusunda üretilen ürünleri ihraç etmektedir.

  kaynak