Adayı ikiye böldü

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 4 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kulübün resmi internet sitesindeki forumlarda Arda Turan’la ilgili son derece ilginç yorumlar yaptılar.

  Radyospor’dan Özgür Sancar’ın telefonla ulaştığı Liverpool Basın Sözcüsü Ion Cotton, Arda Turan ya da bir başka futbolcuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunamayacağını, bu tür konularda resmi siteden açıklama yapacaklarını söyledi. Cotton, “Kişisel anlamda Arda’yı tanıyor musunuz?” sorusuna “Evet, Liverpool her yerde pek çok futbolcuyu takibine alır” cevabı verdi.

  Cotton, Arda’yla ilgilenip ilgilenmedikleri konusunda, son derece mesafeli bir tavır sergileyerek, hiçbir yorumda bulunmadı; ancak kulübün resmi internet sitesindeki taraftar forumlarında bu konunun tartışıldığını söyledi.

  Bu konuda forumlarda önemli başlıklar dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi “Arda Turan mı Joe Cole mü?” başlığı.

  ARDA TURAN ÖNEMLİ BİR ALTERNATİF

  Cheslea’dan ayrılması gündemde olan Jo Cole’ün transfer edilebilecek biricik oyuncu olduğuna vurgu yapılarak, “Cole, Premier Lig’de kendini üst düzeyde kanıtlamış, pek çok teklif aldığını biliyoruz. Ancak sakatlığı ve bazı huysuzlukları nedeniyle bu transferin hayalden öteye geçmeyeceğini söyleyebilirim” denirken, “Bir diğer alternatif Turan, belki güzel bir anlaşma olabilir. Turan, daha genç; ancak üst düzeyde kendini kanıtlamış bir oyuncu değil” ifadeleri kullanılıyor ve yorum “Belki ikisini de alırız” şeklinde son buluyor.

  ONUN İÇİN 15 MİLYON EURO İSTENİYOR!

  Bir başka yorumda ise Arda’nın Galatasaray’ın parlayan yıldızı ve kaptanı olduğu belirtiliyor ve “Arda için en azından 15 milyon euro istenir. Ama futbolcuyu temsil eden yetkililer Galatasaray’ın fiyatı 12 milyona çekebileceğini söylüyor” ifadesi kullanılıyor. Ayrıca Arda’nın da Liverpool’da oynamaktan mutlu olacağını söylediği yorumu yapılıyor.

  Bir başka yorumda ise Arda’nın iki nedenle transferinin gerçekleşmeyeceği iddia ediliyor. Yüksek fiyatı ve düşük düzeyli bir ligden geliyor olması düşüncesi bu iddianın dayanağı olarak gösteriliyor.

  “OLAĞANÜSTÜ YETENEKLERİ VAR”

  Arda Turan, ABD’deki maçlarda milli takım forması altında dikkatle takip ettiklerini belirten Liverpool’lu taraftarlar, “Çok kolay adam geçiyor, olağanüstü yetenekleri var; ama sürekliliği yok. Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Devletler maçlarında ikinci yarıda düşüşe geçti” diyorlar.

  ARDA’YI ELEŞTİREN LİVERPOOL TARAFTARI DA VAR

  Arda Turan’ın her ne olursa olsun takımda görmek istediğini belirten taraftarlar da var. Genç futbolcunun sol ayağını mükemmel kullandığı ve hücumdaki etkinliğiyle de Liverpool’un ihtiyaç duyduğu bir oyuncu oluğunu söylüyorlar. Bazı kırmızılı taraftarlar ise Arda’nın sadece Türkiye Ligi’nde çok iyi bir oyuncu olduğu görüşünü savunuyorlar.

  LIVERPOOL, ARDA’YI MUTLAKA ALMALI

  Torres and Gerard nickname’ni kullanan bir başka Kırmızılı taraftar ise şu övgü dolu ifadeleri kullanıyor: “Arda, USA maçında Çek Cumhuriyeti maçındaki performansından uzaktı; ama attığı gol her şeyi anlattı. Arda, bizim en önemli transfer hedefimiz olabilir. O, çok ama çok iyi bir oyuncu Akıllı, yönetebilen, yaratıcı ve bitirici… Üstelik 23 yaşında. Liverpool’da uzun yıllar oynamak istediğini söyledi. Galatasaray, onun için 13 milyon euro istiyor. Tuncay Şanlı kötü bir oyuncu değil, ama bir şeyi unutmamak gerekir. Arda, daha başlangıçta onu geçti. Biz kesinlikle Arda için Galatasaray’la görüşmeliyiz”