Adalet Bakanlığı Özürlü Personel Alımı 2011

'Hakkında bilgi' forumunda Wish tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Özürlü Memur Alımları Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?
  2011 Özürlü Personel Alım Başvurusu


  [​IMG]

  2011 yılı içerisinde engelli - özürlü personel alımı için kamuya 26 bin yeni engelli personel alımı yapılacak. Özürlüler idaresi Başkanı’ndan 2011 yılına dair engelli ve çalışmak isteyen iş arayan vatandaşlara müjdeli haberler geldi. Engelliye karşı sorumluluk bilincinin arttırılması ve istihdam yönünde önemli açıklamalar gündeme geldi.

  Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, yeni yılda boş bulunan 26 bin 625 engelli memur kadrosunun doldurulacağını bildirdi. Köksal, engellilerin istihdamına ilişkin sorunların çözümü için kamu kurum ve kuruluşlarının, işverenlerin farkındalığının artırılması gerektiğini vurguladı.

  Halen ‘kurumları bünyesinde engelli personelin çalışamayacağını’ söyleyen kamu kurumları bulunduğunu ifade eden Köksal, açık bulunan 26 bin 625 kadronun, yaklaşık 10 bininin Milli Eğitim Bakanlığı’nda, 6 bin 900’ünün Emniyet Genel Müdürlüğü’nde, 2 bin 800’ünün Sağlık Bakanlığı’nda, bin 600’ünün Diyanet’te, bin 600’ünün Adalet Bakanlığı’nda ve 800’ü Tarım Bakanlığı’nda, geri kalanının da diğer kurumlarda bulunduğunu söyledi. Köksal, yeni yılda işverenlerin engellilere bakış açısındaki zihin değişikliğini sağlamak için projeler üreteceklerini sözlerine ekledi.
   


Yükleniyor...