Acun Ilıcalı Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 3 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Acun Ilıcalı kimdir hayatı kısaca

  [​IMG]

  Acun Ilıcalı 1972 yılında Edirnede doğdu. Mesleğe Spor muhabirliği yaparak başlayan Türk televizyonların başarılı yapımcısı ve sunucusu.

  Acun Ilıcalının Özel Hayatı

  Acun Ilıcalı aslen Erzurumludur. Ailesi Erzurumun Ilıca ilçesindendir. İlk ve ortaokulu doğum yeri olan Edirnede okudu. Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesini ve Gazi Üniversitesini bitirdikten sonra İngiliz dil ve edebiyatını kazandı. Fakat okulu bitirmeyip, televizyonculuğu tercih etti. 19 yaşındaki ilk evliliğinden Banu 2. evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında 3 kız çocuğu sahibidir. 19 yaşındayken anne ve babasını trafik kazası sonucu kaybetti. Kendisi de ciddi bir motosiklet kazası yaptı. Kendi ağır yaralı olarak kurtulurken arkadaşı hayatını kaybetti.

  [​IMG]

  Acun Ilıcalının Kariyeri

  Acun Ilıcalı 1993 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atıldı; fakat malesef iflas etti. Bir arkadaşı aracılığı ile İlker Yasinle tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alındı. Besiktaş muhabiriyken futbolcularla sıcak samimi iletişim kurarak özel roportajlar yapmayı başarınca yıldızı parladı. Daha sonra Şansal Büyükanın ekibine transfer oldu. Televolenin spor magazin olduğu yıllarda bu program içersinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Daha sonra bu bölümü 2002 yılında Acun Firarda adı ile ayrı bir program yaparak sundu. Bu kapsamda 105 ülke gezdi. Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarının kadrosunda yeralıp yardımcı sunuculuk yaptı. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar ve Var Mısın Yok Musun programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Uğur Dündarın sunduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygurun sunduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. 2010 yılında en dikkat çekici programı ise Acun Ilıcalının sosyal sorumluluk projesi kapsamında ünlülerden oluşan dans yarışması “yok böyle bir dans programından kazanılacak 500.000,00.TLnin işitme engellilere okul yapımı için bağışlanacak olmasıdır. 2010 yılında bir diğer başarılı yapıtı olan “yetenek sizsiniz porgramıdır.

  Başta Türkiyedeki üniversiteler olmak üzere, Anadoluda stand-up gösterileri yapmaktadır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmaktadır. Show Tvnin 81 İl 81 Okul adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı ve programda 3 milyon 725 bin 563 TL yardım toplandı.

  [​IMG]