Açlık Oyunları Suzanne Collins

'Etüt Merkezi' forumunda anniccha tarafından 11 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. Suzanne Collins Açlık Oyunları Kitap Tanıtımı
  Açlık Oyunları Kitabı Konusu
  Açlık Oyunları Suzanne Collins Kitabı

  [​IMG]

  Etrafınızdaki Başka Herkes Sabahı Göremeyeceğinizden Eminken Vahşi Bir Ortamda Kendi Başınıza Hayatta Kalabilir misiniz?

  “Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.
  —Stephenie Meyer

  “Elimden bir türlü bırakamadım Bağımlısı oldum.
  —Stephen King

  Kitabın Konusu :

  Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır.Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır.Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır.Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır.Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır.Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

  On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır.Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır.Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kızkardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir.Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.(Arka Kapak)

  Kazanmak ün ve talih, kaybetmek ise kesin ölüm anlamına gelir.

  Bu oyunun galibinin karnı doyacak kaybeden ise ölümle tanışacak

  AÇLIK OYUNLARI BAŞLASIN . . .