Açlık oyunları gösterime girdi

'Medya Bölümü' forumunda Blizzard tarafından 28 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  23 Mart'ta vizyona giren 'The Hunger Games- Açlık Oyunları', son bir ayda vizona giren Türk filmlerini gişede solladı. 'Açlık Oyunları', 111 bin kişi tarafından izlendi.

  Suzanne Collins'in tüm dünyada en çok satan kitaplar listesinde ilk sıralarda yer alan "Açlık Oyunları" serisinden uyarlanan ve 23 Mart'ta Tüm Dünya'da sinema izleyicileriyle buluşan "Açlık Oyunları" filmi vizyona girdiği tüm ülkelerde ilk 3 günde yakaladığı büyük gişe başarısı ile gündemde!

  Film, vizyona girdiği ilk gün Amerika'da elde ettiği 68.25 Milyon USD hasılat ile tüm zamanlarin en yüksek ilk gün hasılatına sahip beşinci filmi olurken, haftasonu ulaştığı hasılat rakamı ile de tüm zamanlarin en yüksek haftasonu rakamına ulaşan filmler arasında üçüncü sırada yerini aldı.

  Yönetmenliğini Gary Ross'un yaptığı başrollerini Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson'ın paylaştığı Türkiye 'de hak sahipliği Fida Film'e ait olan "Açlık Oyunları" Tiglon dağıtımıyla 23 Mart'ta tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye'de de sinema severlerle buluşarak ilk üç günde 111.409 izleyiciye ulaştı ve sinema izleyicilerinden tam not aldı.

  haberler​