Açlığın Fotoğrafı

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ne Hülya Avşar,ne Obama ne şu ne ne de bu işte gerçek !!!!

  İşte açlığın fotoğrafı
  [​IMG]
  Bizler için devasa filin yaşlılıktan ölmesi üzücü bir görüntü olsa da, Zimbabwe'nin açlıktan kırılan insanları için bu görüntü kesinlikle bir mucize.

  Filin leşi bu insanlar için önemli bir besin kaynağı. Gonarezhou Ulusal Parkı'ndaki leşin etrafı kısa sürede çaresiz köylülerce sarıldı.

  Palalar, baltalar ve tenekelerden imal edilmiş bıçaklarla altı tonluk leşe yaklaşan köylülerin tek düşündüğü ailelerine "et" götürebilmekti.

  Devasa hayvanın leşinin iskeletine kadar soyulması sadece bir saat ve 47 dakika sürdü. Hortum ve kulaklar bile yemek için kullanıldı.

  70 yaşındaki hayvanın kemikleri de çorba yapmak için toplanmasının ardından, 24 saat sonra geride sadece topraktaki kan izleri kaldı.

  Fotoğraflar çok rahatsız edici olsa da, Zimbabwe'de insanların açlıktan ölmemek için neler yapmak zorunda olduklarını gösteriyor.

  Kızıl Haç'ın dün yaptığı açıklamaya göre, Zimbabwe'de her dört kişiden birinin acilen yiyecek yardımına ihtiyacı var.

  Olayı belgeleyen fotoğrafçı David Chancellor, köylülerin iki gece boyunca "mucizeyi" kutladıklarını söyledi.
    2. Cevap: Açlığın Fotoğrafı

  Bu konu hakkında yorum yapmak gerekmez herhalde,
  bir resim bin kelimeden fazla şey anlatır dedikleri bu olsa herhalde. :oops:
    3. Cevap: Açlığın Fotoğrafı

  İçler acısı bir durum filin halinemi üzüleyim yoksa insanların yaşadıklarına mı bilemedim. Allah kimseyi açlıkla, susuzlukla terbiye etmesin.
    4. Cevap: Açlığın Fotoğrafı

  Yemekteyiz programının diğer bölümünü orada çekerler... böyle programlar yapan bir ülke olarak bunları görmek eminim bizi artık değiştirir.