Acil Servis Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 9 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Acil Servis Kimdir


  Acil Servis Resimleri


  Ertan Kızıltan'ın Vokal, Emre Karabulut'un Gitar, Orhan Yolsal'ın Gitar & geri vokal ,Çetin Güney'in Bas & geri vokal ve Soner Doğanca'nın Davulda olduğu Acil Servis grubu ve 1992 yılında kuruldu.Aynı yıl Cafe Gitar'da sahne almaya başladı. Kendi parçalarını da yavaş yavaş repertuvarlarına eklemeye başladıklarında artık İstanbul canlı müzik sahnesinin tanınır gruplarından biri haline gelmişlerdi.

  Grubun ilk albümü 'Küçük Adam' 1996 sonunda piyasaya çıktı. Albümün ve ilk klip parçası Bebek'in gördüğü ilginin ardından konserler vermeye başlayan Acil Servis bir yandan da kulüplerde sahne almaya devam etti.

  1998 yılında ikinci albüm hazırlıklarına başlayan grup plak şirketinin kapanması ve ekonomik kriz sebebiyle uzunca süre sadece klüplerde çalarak yoluna devam etti. Bu sırada Bülent gruptan ayrıldı ve grup Berke Özgümüş'le çalışmaya başladı. 2002 yılında çeşitli nedenlerle kulüp programlarına da son veren grup 2 sene kadar sadece provalarda bir araya gelerek albüm projesi üzerinde çalışmalarını sürdürdü.

  2004 yılında yeniden kulüplerde sahne almaya başlayan Acil Servis'te davula yeniden Soner Doğanca geçti. Böylelikle grup orijinal kadrosuyla konser ve kulüp programlarına devam etti.

  2006 yılında yeniden albüm çalışmalarına başlayan grup şu sıralar albüm repertuvarını hazırlıyor. 2007 sonbaharında çıkması planlanan albüm öncesi konser ve programlarına da devam eden grup bugüne kadar 100'ü aşkın konser ve 1000'e yakın kulüp performası gerçekleştirdi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...