Acil kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Demet tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde açılan konu


 1. Acil kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım

  Kilo vermek, ideal kiloya kavuşmak kadın ya da erkek herkesin ortak amacıdır. Fazla kilolarınız varsa ve acil kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı dikkatlice okumalı ve uyarılarımızı kulak ardı etmemeniz yeterlidir.

  Azimle hareket edip, yediklerinize dikkat ederseniz kilo vermemeniz için önünüzde hiçbir engel kalmaz. Tabi kilo vermenize engel bir hastalığınız bulunmuyorsa. Mesela tiroid hastalarının kilo vermesi normal bir kişiden daha zordur.

  Kilo vermek aslında korkulduğu kadar zor bir olay değildir. Biraz matematik hesabı yapar ve egzersizlerle hayatınızı hareketlendirirseniz emin olun daha çabuk kilo vereceksiniz. Şöyle ki günde 1,200 kalori alıyorsanız yapmanız gereken 1 saat egzersiz yapmaktır. Bunu hesaplayabilmek için yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini bilmeniz ve hesaplamanız gerekir.

  Günlük aldığınız kaloriden 500 kalori daha fazla yakarsanız haftada yaklaşık 1 kilo vermeniz mümkün. Bol su içmek, metabolizmayı hızlandırıcı gıdalar tüketmek, egzersiz yapmak kısa sürede istediğiniz kiloya gelmeniz için atılacak ilk adımdır.
   


Similar Threads: Acil kilo
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Acilen zayıflamak için 14 Aralık 2012
Sağlıklı Yaşam Ms Hastalığı Açılımı 8 Ağustos 2011
Sağlıklı Yaşam Ağız Acılığı Nasıl Geçer 11 Nisan 2011
Sağlıklı Yaşam Ağız Acılığı Nedenleri 11 Nisan 2011
Sağlıklı Yaşam Acil kiko verme diyet listesi 10 Şubat 2011