Açıköğretimde Açılan Yeni Bölümler

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Açıköğretim’de Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji gibi 22 yeni bölüm açılıyor. Fakültede kayıt silme ise tarih oluyor..

  Okumanın yaşı yoktur deyimiyle yola çıkarak eğitim kariyerlerini güçlendirmek isteyenlere ve dolaylı sebeplerle eğitimine devam edemeyenlere müjdeyi Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Fevzi Sürmeli verdi.

  [​IMG]

  Üniversitelerin örgün bölümlerine yerleşemeyenlerin tercih ettiği Açıköğretim bölümleriyle ilgili Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Fevzi Sürmeli’den iki önemli müjde geldi. Sürmeli, yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren yeniliklerle ilgili açıklamalarını Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Açıköğretim Fakültesi Mezunları toplantısında yaptı.

  ÖNEMLİ BÖLÜMLER AÇILIYOR

  Rektör, 7 lisans ve 33 ön lisans programıyla eğitim veren Açıköğretim Fakültesi’nin 2009-2010 öğretim yılında 5′i lisans 17’si ön lisans olmak üzere toplam 22 yeni bölümün açılacağı müjdesini verdi. Lisans bölümlerine ek olarak Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Konaklama ve İşletme Yönetimi bölümlerinin de ekleneceğini belirten Sürmeli, ön lisans programlarına da şu bölümlerin ekleneceğini açıkladı:

  Menkul Kıymetler, İşletme Yönetimi, Spor Yönetimi, Adalet, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Elektrik Enerji Üretim, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Lojistik, Medya ve İletişim, Radyo ve TV Programcılığı.

  ARTIK KAYIT SİLME YOK

  Rektör Sürmeli, bundan böyle öğrencinin kendi isteği dışında kayıt silmenin söz konusu olmayacağı müjdesini de verirken; ''2 yıl üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtları artık silinmeyecek. İsterseniz 6 yıl sonra kaydınızı yenileyebilirsiniz'' dedi.
    2. Cevap: Açıköğretimde Açılan Yeni Bölümler

  inş hayırlısı olur yaaa