Acar Baltaş Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda ZeuS tarafından 3 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Acar Baltaş Kimdir,
  Acar Baltaş Hayatı,
  Acar Baltaş Kitapları,
  Acar Baltaş Hakkında Bilgi

  Psikolog Acar Baltaş Biyografi; Prof. Dr. Acar Baltaş


  Acar Baltaş, Türkiyede geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren bir öncüdür. Psikolog Dr. A. Baltaş bunu psikolojinin bilimsel değerinden ve temelinden ödün vermeksizin gerçekleştirmiştir.

  Acar Baltaş 1983 yılında Dr. Zuhal Baltaşla başlattıkları “Stres ve Başaçıkma Yolları seminerleri sağlıklı insanların hayat kalitesini ve işletmedeki verimliliği artırmaya yönelik öncü bir uygulamadır. Bunu Türkiyede yine bir ilk kişisel gelişim kitabı olan Stres ve Başaçıkma Yolları kitabı izlemiştir ve geniş toplulukların stresi ve sonuçlarını tanımasını sağlamıştır.

  Dr. Baltaş 1989da, eğitim alanında çalışanların el kitabı olma niteliğini günümüzde de sürdüren Üstün Başarı kitabını yazmıştır. Bu kitap öğrenmenin nörofizyolojik temelleri ile eğitimin uygulamaya dönük ihtiyaçları arasında sağlam ve anlaşılır bir köprü kurmaktadır.

  1991 yılında ise Baltaşlar Bedenin Dili kitabıyla, bu konunun önemini Türkiyede yaygın kitlelere tanıttılar. Acar Baltaş ayrıca ilk baskısı 1 ayda tükenen Türk Kültüründe Ekip Çalışması ve Liderlik kitabının ve Yeni Binyılda İş Başarısının 12 Anahtarı, Güçlü Şirketleri Yaratan İş Liderleri, Değer Katan Ekip Çalışması ve Rekabette Fark Yaratan Ekip Çalışması el kitapları serisinin yazarıdır. Acar Baltaşın kitapları 500,000den fazla satmış ve Türkiyede en çok okunan yazarlar arasına girmiştir.

  Acar Baltaş 1985 yılından bu yana çeşitli sektörlerde insan kaynakları yapılanması ve şirket birleşmeleri, değişim yönetimi konularında yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. Prof. Dr. Zuhal Baltaşla kurdukları Baltaş-Baltaş Yönetim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Türk kültürüne özgü eğitim programları ve eğitimlerin ölçülmesi konularına öncülük yapmıştır. Türkiyede eğitim standartlarının yükseltilmesi konusunda özel bir konuma sahip ve sektör lideri olan kuruluş, birçok uluslararası başarıya imza atmıştır. Daha sonra kurulan Baltaş-Eksen Seçme ve Değerlendirme Merkezi ise işe alım, değerlendirme merkezi ve lider geliştirme projeleri yapmakta, Türkiyede standardizasyon çalışmaları tamamlanmış, geçerliliği ve güvenirliği test edilmiş çok sayıda değerlendirme araçları sunmaktadır.

  Türkiyedeki etkili konuşmacılardan biri olan Acar Baltaş, “21 yy. da iş hayatı, “değişim, “ekip çalışması, “liderlik ve “duygusal zeka konularında yazılı ve görsel medyada çok sayıda röportaj ve program yapmıştır.

  Acar Baltaş 1996-1999 yılları arasında ve 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımının, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımının psikolojik danışmanlığını yapmıştır. Prof. Dr. Acar Baltaş, evli ve iki çocuk babasıdır.
  [​IMG]
  Kaynak: Acar Baltaş