Abiye Seçimi Nasıl Olmalı?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda By RiZeLi tarafından 8 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hayatımızın en önemli günlerinden bir tanesi de kuşkusuzdur ki mezuniyet geceleridir. En unutulmaz anları yaşayabilmemize ortam hazırlayan böyle bir günü, giydiğimiz kıyafetle tamamlamamız kendimizi iyi hissetmemizi ve beğenilerin üzerimizde toplanmasını sağlayacaktır. Bunun için her güne özel olarak üretilen abiye modelleri içinden mezuniyet abiye bölümüne bakarak, özel günlerinize şıklık katabilirsiniz.

  Önemli günlere hazırlanırken bayanların büyük bir endişe ve telaşa kapılması yanlış karar verilebilmelerine neden olmaktadır. Günümüzde hazır giyim sektörünün gelişmesi ve her bütçeye uygun kıyafet bulanabilmesi sayesinde artık bayanlar istedikleri tarzda ve modeldeki ürünleri alabilme şansı yakalamışlardır.

  Özel günlerin vazgeçilmezi olan abiye kıyafetler, her modelde, renkte ve kumaşta üretilmektedir. Bu kadar çeşitlilik içinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta ürünün beden ölçülerinize, ten renginize ve tarzınıza uygun olmasıdır. Bu nedenle abiye satın almadan önce piyasa araştırması yapmanız istediğiniz modele karar verebilmenizi kolaylaştıracaktır. Doğru modeli bulabilmek için ürünleri denemeniz ve stil danışmanlarından yardım almanız da faydalı olacaktır.

  Genç bayanların abiye seçiminde yaşına uygun olan modelleri tercih etmeleri, onların yanlış bir görüntüye ulaşmalarını engelleyecektir. 18-25 yaş arası bayanların renkli, pastel tonlarda veya ışıltılı abiye modellerini tercih etmeleri onların dinamik havasını vurgulayacaktır. Soluk renkler, oldukça sade ve kapalı modeller genç bayanların olduklarından olgun gözükmelerine neden olacaktır.

  Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi ise vücut ölçülerine uygun model seçimidir. Örneğin; basen bölümü geniş olan bayanların balon etekli modelleri tercih etmesi basenlerinin daha geniş görünmesine ya da omuzları çok geniş bir bayanın dar straplez bir model tercih etmesi omuzlarının vücuduyla orantısız durmasına neden olacaktır. Abiye seçilirken emin olamadığınız zamanlarda yardım almanız veya abiye mankenlerini inceleyerek kendinize bir model belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

  Gelişen moda anlayışıyla birlikte abiyelerde her tarza adapte edilebilmektedir. Çok sade bir abiye kıyafeti, giyeceğiniz bir deri ceketle veya gösterişli bir ayakkabıyla olduğundan farklı bir görünüme taşıyabilirsiniz. Bunun için hazır kombinlere bakarak fikir edinebilirsiniz.
    2. Davetlerin vazgeçilmezi olan abiyelerin ten rengimize ve vücut şeklimize uygun olması gerekir. Seçilen elbiseler kişinin zevkini de yansıtır aynı zamanda. Kendinize uygun abiyeyi seçmekte zorlanıyorsanız, sizler için derlediğimiz bu şık kıyafetlere göz atmanızda fayda var