Abiye elbise alırken nelere dikkat etmeliyim?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Abiye elbise alırken nelere dikkat etmeliyim?

  [​IMG]


  Özel günlerde giyeceğiniz abiye elbiseleri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Bu konuda çok usta sayılmam ancak modayı takip ettiğim çevremdekiler tarafından sıklıkla söylerler hatta annem bu konudan oldukça şikayetçi bile denebilir.

  Abiye elbiseler taşımasını bilen ve kombinlemeyi iyi yapanlar için oldukça zarif kıyafetlerdir. Doğum günü partilerinden tutunda yıl sonu etkinliklerine, nişan, düğün ve kokteyllere kadar geniş bir yelpazede kullanım alanı vardır.

  Abiye elbise alırken nelere dikkat etmeliyim sorusunu önce kendinize sormanızda fayda var. Öncelikle kendi bedeninizi, ten renginizi, kusurlarınızı ve vücudunuzda sevmediğiniz noktaları iyi bilmenizde her zaman fayda vardır. Aldığınız elbisenin üzerinizde eğreti durmaması için bedeninize uygun bir elbise almaya özen göstermelisiniz.

  Abiye elbise alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Almayı düşündüğünüz elbiseyi giydiğiniz zaman potluklar yada kumaşta gerilmelerin olmaması oldukça önemlidir. Göğüs kısmının tam oturması, bel kısmının ise sizi sarması gerekir. Eğer bu bahsettiğim noktalarda sorun yoksa diğer bir önemli noktaya geçmekte fayda var.

  Abiye elbisenin kumaşı en az şıklığı kadar önemlidir. Kumaş yazın sizi terletmemeli kışın ise hantal bir görüntüye büründürmemelidir. Abiye elbise alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir kumaş seçimi.

  Seçeceğiniz elbisenin rengi de yukarda saydığımız ilk iki madde kadar önemlidir. Esmer bir bayansanız sizi boğmayacak renkler seçmeye özen göstermelisiniz. Eğer beyaz bir teniniz varsa o zamanda çok açık renkler yerine pastel tonları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

  Eğer iri göğüsleriniz varsa elbisenin modelini mümkün olduğunca V yaka abiyelerden tercih edin. V yaka elbiseler kesinlikle göğüslerinizi küçük ve zarif gösterecektir.

  Şayet kalçalarınızın büyüklüğünden şikayetçi iseniz o zaman derin V yaka dekolte ile robadan genişleyen elbiseler tercih etmeniz yerinde olur.