Abdurrahman Pala Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 14 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Abdurrahman Pala Kim
  Abdurrahman Pala Kimdir?
  Abdurrahman Pala biyografisi

  Abdurrahman Pala 1953 yılında Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Adiloba Köyü'nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu İzmir'de okudu. Kartaltepe Gece Lisesi'ne kaydoldu.
  Abdurrahman Pala Yeni İstanbul gazetesinde musahhih olarak çalışmaya başladı. İzmir Yüksek İslam Enstitüsünde bitirdi.
  Abdurrahman Pala Sırasıyla Babıali'de Sabah, Hakimiyet, Politika, Yeni İstanbul, Aktüel, Ortadoğu, Tercüman ve Türkiye gazetelerinde çalıştı. 1983 yılında kendi adına Safa Tanıtım Hizmetleri LTD. Şti.'ni kurdu. Reklamcılık, dergi yayıncılığı ve matbaacılık yaptı. 64'ler bilgisayar dergisini, MSX bilgisayar dergisini çıkardı. 1993 yılında, HBB TV'nin kuruluşunda görev aldı. Haber koordinatörü olarak çalıştı. Bir süre Kanal 6'da görev yaptı. Bir bucuk ay sonra Nokta dergisinde yazmaya başladı. TGRT'de Haber Programları Koordinatörü olarak çalıştı. TGRT'den Türkiye gazetesi Abdurrahman Pala TV Magazin Müdürlüğü'ne geçti.
  Abdurrahman Pala 2001 yılında ayrıldı. Medical Channell'in kuruluşunda yayın danışmanı olarak görev aldı. Bu kanalda "Platform" adlı canlı yayın hazırlayıp sundu.
  Abdurrahman Pala TRT İstanbul Televizyonu'nda "Gece Kahvesi" "Gün Ortasında" ve "Fetih ve Fatih Belgeseli" programlarında danışman olarak çalıştı. Önce Vatan gazetesinde "Mevsim Salatası" başlığıyla köşe yazıları yazdı. Yeni Şafak gazetesi internet editörü oldu. TGC üyesi.

  Abdurrahman Pala Evli ve iki çocuk babasıdır.