Abdüllatif Şener Kimdir

'Biyografi' forumunda Meryem tarafından 28 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Abdüllatif Şener Kimdir
  Abdüllatif Şener Kimdir, Hayatı
  Abdüllatif Şener Hayatı


  [​IMG]


  Abdüllatif Şener Kimdir
  Abdullatif Şener, 1954 yılında Sivas Yıldızeli'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamlayan Şener, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 1977 yılında bitirdi.

  Abdüllatif Şener bazı kamu kuruluşlarında memur ve denetim uzmanı olarak çalıştıktan sonra, Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde akademik çalışmalara başladı.Aynı üniversitede Maliye Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamladı, bulunduğu fakültede Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geçen Şener, bu üniversitede görev yaparken doçent oldu. 1991 seçimlerinde Sivas milletvekili olarak Parlamentoya giren Şener, 1996-1997 yıllarında 54. Hükümette Maliye Bakanlığı yaptı. 19, 20 ve 21. Dönem Sivas milletvekili olarak TBMM'de bulunan Şener'in, yayınlanmış bir kitabı bulunuyor.

  Abdüllatif Şener 3 Kasım 2002'de yapılan seçimlerde Sivas'tan parlamentoya girdi. 58. ve 59. T.C. Hükümetlerinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı.2007 yılının Temmuz yapılan genel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Ağustos 2007'de TOBB - Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Öğretim Üyesi olarak ders vermeye başladı.

  Abdüllatif Şener 11 Temmuz 2008 tarihinde , AK Parti Genel Merkez Binası'na gelerek istifa etti. Genel Merkezden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener, AK Parti'den istifa ettiğine dair dilekçeyi MKYK'da sunduğunu bildirdi.

  Abdüllatif Şener 25 Mayıs 2009 itibariyle Türkiye Partisi kurucusu ve genel başkanıdır.12 Haziran 2011 seçimleri için partisinin genel başkanlığından istifa ederek Sivastan Bağımsız milletvekili adayı olmuştur.17.000 oy almasına karşın milletvekili seçilememiştir.