abdullah uçmak arena

'Haberler' forumunda Dark tarafından 17 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Abdullah uçmak Arena

  İbrahim Tatlıses'i vurduğu iddia edilen Abdullah Uçmak ünlü sanatçıyı tehdit ettiği ortaya çıktı. Abdullah Uçmak 1998'de Arena programında Tatlıses'e bu kan yerde kalmaz diyerek tehdit savuruyor.

  [​IMG]

  Abdullah Uçmak ile Tatlıses'in aralarında ki husumet uzun yıllardır biliniyordu. Abdullah Uçmak'ın Arena'da Tatlıses'i tehdit ettiği ortaya çıktı. Adana'nın Aposu olarak bilinen Uçmak 13 yıl önce Uğur Dündar'a röportaj vermiş. Röportajında gözlerinden kin ve nefret fışkıran Abdullah Uçmak er ya da geç bunun hesabı sorulacak diyor.

  Kan akmadan son bulmayacak

  Konuşmasına kan akmadan kan durmayacak diye başlayan Abdullah Uçmak şöyle konuşuyor: Bizim kanımız aktı onunda kanı akacak bizzat İbrahim Tatlıses'in. Çünkü 2 tane insanı vurdurdu sonra televizyonlara çıktı ben vurdurdum diyerek şov yaptı elbette bunun hesabı sorulacak. Kim olursa olsun bunun hesabı sorulacak.

  Bu şekilde barış olmaz

  Röportajı yapan kişinin barış zemininde anlaşmazlıklar çözülemez mi sorusuna ise çok sert yanıt veren Uçmak bu şekilde barış olmaz diyor ve devam ediyor: Sonuçta bizim kanımız aktı ve ardından televizyona çıkıp şov yapıyor nasıl barış olacak?

  Tatlıses ile aralarında ki husumet ne zaman başladı?

  Abdullah Uçmak ile İbrahim Tatlıses'in husumeti sanatçının ortağı Hasan Boraya dayanıyor. Bu olayada değinen Uçmak şöyle konuştu: Ramazan ayıydı bizde oruçtuk Hasan Bora bizim hemşehrimizdir ziyaretine gittik. O sırada birileri geldi ve ofise kurşun yağdırdı. Sunucunun siz Hasan Bora'yı korumak için mi oraya gittiniz sorusuna ise; Biz davet amaçlı gittik korumak için gitsek içeri girebilirler mi ya da ateş edebilirler mi tek bir kapısı var ofisin biz öldürürdük onları diyor.

  Abdullah Uçmak'ın saldırıyla bağlantısı kesinleşti

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İbrahim Tatlıses suikastıyla ilgili açıklama yaptı. Mutlu, saldırıdaki Abdullah Uçmak bağlantısının kesin olarak saptandığını belirtti. İbrahim Tatlıses'i ziyaretinin ardından açıklama yapan İstanbul Valisi Hüveyin Avni Mutlu, soruşturma kapsamında 14 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Mutlu, gözaltındaki kişilerin sorgularının sürdüğünü ifade etti.


  Alıntıdır: