Abdestin fazileti ile ilgili hadisler

'Dini Bilgiler' forumunda Meryem tarafından 13 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Abdestin fazileti ile ilgili hadisler
  abdestin fazileti hakkında hadisler

  Abdestin fazileti ile ilgili hadisler

  "Bir müslüman abdest alırken ellerini yıkayınca elleri ile yaptığı günahları bağışlanır,yüzünü yıkayınca gözleri ile işlediği günahları,başını meshedince kulakları ile dinleyerek işlediği günahları,ayaklarını yıkayınca da ayakları ile yürüyerek işlediği günahları bağışlanır."

  " Biriniz öfkelendiği zaman abdest alsın, çünkü abdest gazabı ve sinirleri yatıştırır."

  "Kul abdest alıp, ağzına su verdiği zaman ağzındaki günahları çıkar. Burnuna su çektiği zaman burnundaki günahları çıkar. Ellerini yıkadığı zaman ellerindeki tırnaklarının uçlarına kadar olan günahları dökülür. Ayaklarını yıkayınca ayak altlarına kadar olan ayaklarının günahları dökülür. Sonra camiye yürümesi ve namazı ona fazladan kalır."

  "Doğru olun men edilmeyeceksiniz. Bilin ki en hayırlı ameliniz namazdır. Gerçek mü´min devamlı abdestli olmaya çalışır."

  "Kişideki bir iyi huy sebebiyle Allah (c.c) bütün amellerini düzeltir. Kişinin namaz için temizlenmesi sebebiyle, Allah (c.c) günahlarını örter. Namazı onun için fazlalık olur."

  "Zorluklara rağmen abdesti tam almak, uzak yerlerden camiye gelmek, namaz kıldıktan sonra diğer namazı beklemek. İşte nöbet tutmak budur, işte nöbet tutmak budur. İşte nöbet tutmak budur"