7 Yaşındaki Çocuğa Hediye

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 31 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. 7 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Hediye Alınır


  7 yaşındaki çocukları ele alırsak; bu yaş aralığında çocuğun süt dişleri değişime uğrar. Bu değişim çocuklarda tedirgin-sinirli bir ruh hali yaratabilir.

  Bu yaş döneminde çocukların hastalıklara karşı da duyarlılıkları artar. 7 yaşındaki çocuklar üstlerini giyinme-çıkarma gibi eylemleri kendileri yapabilir hale gelmişlerdir artık.

  Fiziksel anlamda vücutları dengeye oturduğu için tüm tavır ve hareketleri hızlı ve kararlı olur. Vücutlarındaki koordinasyon arttığı için ellerini birbirlerinden bağımsız bir şekilde kullanabilirler. Bedenini istediği gibi ve rahat bir şekilde hareket ettirebilmenin verdiği özgürlükle, bedensel hareketlere dayalı oyunlara daha fazla ilgi duymaya başlarlar.

  Bu yaş dönemlerinde çocuklar çok hassastır ve izlediklerin, gördüklerinden, duyduklarından fazlasıyla etkilenirler. Bu sebeplerden dolayı kimi zaman uykularından, gün içerisinde yaşadıkları ya da şahit oldukları bir şeyin bilinçaltında yer etmesi kaynaklı aniden irkilerek uyanabilirler.

  7 Yaşındaki çocukların yaşlarına uygun birbirinden güzel oyuncaklar var oyuncak mağazaları da şart değil her yerde bulabilirsiniz bu tarz oyuncakları farklı zeka oyunları yeni okumaya geçen çocuklar için okuyabilecekleri kitaplar olabilir yararlı bir çok eğitici bir çok oyuncak çeşitleri bulabilirsiniz.
    2. Cevap: 7 Yaşındaki Çocuğa Hediye

  Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş, teşekkürler...
   


Similar Threads: Yaşındaki Çocuğa
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı 2 Yaşındaki Çocuk İçin Beslenme Menüsü 3 Aralık 2012
Bebek Bakımı Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır 5 Şubat 2013
Bebek Bakımı Anne, Baba ve Çocuğa Dair … 3 Aralık 2012
Bebek Bakımı Okulda Çocuğa Öğretilmeyenler 12 Ekim 2012
Bebek Bakımı Erkek Çocuğa Hamilelik Belirtileri 7 Ağustos 2012