6.Cadde Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 8 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. 6.Cadde Hayatı ve Fotoları


  6.Cadde Biyografisi


  Grup, Emre Aydın ve Onur Elanın 1999 yılı, Mayıs ayında Dokuz Eylül Üniversitesinin kantininde tanışmalarıyla kuruldu. Pek çok kez isim ve eleman değiştiren ikili ilk ciddi deneyimini EQ adıyla Antalya E TVde iki ay program yaparak gerçekleştirdi.

  [​IMG]

  2000 yılında internet üzerinden yayımladıkları ilk demoları "Rüyamdaki Aptal Kadın" beklenenden fazla ilgi gördü. O dönemlerde kadrodan ayrılan arkadaşlarından sonra grup yola iki kişi olarak devam etme kararı aldı.

  İkinci demoları "Tesadüfen"i 2001 yılında tamamlayıp, yayımladılar.

  Grup, 2002 yılına kadar çeşitli üniversite şenliklerinde "6.Cadde" ismiyle sahne aldı. İkinci demoları "Tesadüfen"de yer alan "Dönersen" isimli şarkıyla Show TVde yayınlanan "Sing Your Song" beste yarışmasında Türkiye Birincisi oldular. Aynı şarkıyla Universal Müzik Türkiye tarafından yayınlanan Sing Your Song Compilation albümünde yer aldılar. Prodüksiyonu Sıfır Müzik ve Universal Müzik Türkiye tarafından gerçekleştirilen ve kendi isimlerini taşıyan albümleri 6.Cadde ile profesyonel müzik hayatına başlamış oldular.

  Arabesk ve rock müziğin gerek tavır, gerekse yapı olarak birbirine yakın olduğunu düşünen 6.Cadde sahnede arabesk coverlara da yer veriyor.

  [​IMG]

  [​IMG]