6 Aylık Bebek Nasıl Beslenir?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde açılan konu
  1. Bebeğin ilk 6 ay Anne sütünden başka birşey ile beslenmemesi gerektiğini biliyoruz.Uzmanlar bebeklerin ilk 6 ay sadece Anne sütü ile beslenmesi gerektiğini söylüyorlar.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/6aylik-bebekbakimi-38708.jpg]6aylik-bebekbakimi-38708[/IMGALT]

    6 Aylık olan bebeklere ek besin verirken çok dikkatli ve yavaş ilerlemek gerekmektedir.Çünkü bebeğin dışarıdan beslenmeye alışkın olmaması ve bazı besinlere karşı alaerjik reaksiyonlar gösterbileceğinden ek besinler bebeğe çok dikkatli ve yavaş yavaş verilmelidir.Ayrıca, bebeğinize vereceğiniz ek gıdaların miktarlarını yavaş yavaş artırmaya özen göstermelisiniz.

    Bebeğiniz için en faydalı ilk ek katı besin sebze püreleri olduğunu unutmayın ve ilk ek besinlere sebze püreleri ile geçin.Bebeğiniz için hazırladığınız Sebze pürelerini ilk başta fazla karışık hazırlamayın sade tek çeşit olmasına özen gösterin.Günde sadece iki farklı sebze yeterli olacaktır.Ayrıca 6 aylık bebekler için günde 3-9 çorba kaşığı muhallebi ara ara hepsini bir defada değil birkaç öğüne bölerek verebilirsiniz.Ayrıca bebeğinize bu aylardan itibaren meyve püreli yoğurtlar da bebeklerin yemeyi en sevdiği ek gıdalar arasında yer alır ve oldukça besleyici olduklarını unutmamak gerekir.Bebeğinizin yeni tatlarla tanıştığı bu dönemde her bebekte başka tepkiler olabilir. O nedenle her bebeğin her sebzeyi yemesi gerektiği düşüncesine kağılmayın.