54 Farz Şerhi ( Kemalettin Üstün Hocaefendi)

'Dini Bilgiler' forumunda Semerkand tarafından 19 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. 54 Farz Şerhi
  Kemalettin Üstün Hocaefendi
  temel dini bilgileri tasavvuf

  Bu kitap yeni çıktı

  Kemalettin Üstün Hocaefendi "54 Farz Şerhi"nde temel dini bilgileri tasavvuf kaynaklarıyla açıklıyor

  54 Farz İslam'ın beş şartıyla ilgili farzları içeren 32 farzdan sonra bilmemiz gereken emir ve yasakları maddeler halinde toplayan bir terkiptir. Kemalettin Üstün Hocaefendi 54 farzı tasavvufî bir bakış açısıyla şerh ettiği bu eseriyle bizlere dinimizin zahirî ve batınî hükümlerini içeren bir kaynak sunmuş oluyor.

  İbadetleri yerine getirip ahlâk ve edepleri ihmal etmekle de, ahlâklı ve edepli olup ibadetleri terk etmekle de doğru yola ulaşılamaz. 54 farz içerisinde bütün azalarımızı ilgilendiren emirler vardır. Dinimizin güzel bir şekilde yaşanması için akıl, kalp ve beden bu emirlere uyma konusunda birbirini tamamlamalıdır.

  54 farzı hakkıyla uygulamak için âyet-i kerîmelerin, hadis-i şeriflerin, âlimlerin ve velilerin sözlerinin ışığında hareket etmek gerekir. Bu eser bizim için bütün bunları bir araya getirmiştir.

  Özenli bir editörlük çalışması ile yayına hazırlanılan 54 Farz Şerhi'nin içerisinde geçen âyet-i kerîmelerin ve hadis-i şeriflerin tahkikleri, tahriçleri yapıldı. Eser dipnotlarla zenginleştirildi.

  Semerkand Yayınları'ndan çıkan "54 Farz Şerhi" adlı esere tüm Semerkand İletişim Merkezleri'nden ve
  [​IMG]


  Kaynak: Serhaber