48. Altın Portakal Film Festivali 2011

'Medya Bölümü' forumunda Sitem tarafından 13 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. 48. Altın Portakal Film Festivali ne zaman 2011
  48. Altın Portakal Film Festivali tarihi 2011
  48. Altın Portakal Film Festivali

  48. Altın Portakal Film Festivali 2011
  48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi'ne 178 kişi katıldı.

  Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, farklı meslek ve yaş gruplarından kişilerin, sinema eğitimi almak için başvurduğu film atölyesindeki teorik eğitim tamamlandı.

  Teorik eğitimin ardından kursiyerler, "Çandırwood" olarak bilinen Serik ilçesine bağlı çaldır beldesindeki Antalya Film Stüdyoları'nı gezdi.

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Adem Akyürek,Antalyanın 48 yıldır Türkiye nin en önemli film festivalini yaptığını ifade etti. Halkı sinemanın içine çekebilmek için Halkın Portakalı etkinliğini başlattıklarını anlatan Akyürek, "Sinema Antalyanın bir parçası oldu. Halkımızı sinemanın merkezine sokmalıyız.Antalya dan senaristler, yönetmenler çıksın istiyoruz. Sinemayı sadece izleyen değil, yaşayan Antalyalılar istiyoruz" dedi.

  Antalya Film Stüdyoları'nın yeterince değerlendirilmediğine de değinen Akyürek, Altın Portakal'ın burayla bütünleştirilmesi gerektiğini vurguladı.