466 Yardım Gönülüsü Yurda Döndü

'Haberler' forumunda STeLL tarafından 3 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. 466 Yardım Gönülüsü Yurda Getirildi.

  İsrail'in elinden kurtarılan 466 yardım gönüllüsü Bülent Arınç ve 7 Milletvekilinin de arasınrda olduğu kalabalık tarafından bağırlara basıldı. Havalimanında büyük izdiham yaşanırken cenazeler morga kaldırıldı

  İsrail'in saldırısına uğrayan 466 yardım gönüllüsü ve 9 cenazeyi taşıyan 3 uçak, gece saat 02:45'te İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yaptı. Gönüllüleri Arınç ve 7 miletvekili karşıladı.

  İsrail'deki cenazeler ve yardım gönüllülerini taşıyan ilk uçak saat 02.19'de İstanbul'a indi. İsrail'in Akdeniz'deki saldırısında hayatını kaybedenler ile el konulan gemilerdeki Türk vatandaşlarını taşıyan 3 uçaktan ilki saat 02.19'de ikincisi 02.32 sonuncusu da saat 02.45'te Atatürk Havalimanı'na indi.

  THY'ye ait 3 uçakdaki 466 yolcudan 400 civarında Türk, 100 kadar da çeşitli ülkelere mensup yolcu bulunduğu belirtiliyor.


  İsrail'den THY'ye ait uçaklarla getirilen yardım gönüllüleri, Başbakan, parlamento mensupları, Genelkurmay Başkanı ve yüksek yargı organı başkanlarının kullandığı İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde karşılandı.
    2. Cevap: 466 Yardım Gönülüsü Yurda Döndü

  Konukevindeki karşılama İsrail'e bir mesaj olarak yorumlandı.

  Cenazeler, uçaktan indirilip cenaze nakil aracıyla adli Tıp'a götürüldü

  Gaze'ye insani yardım götüren gemiye İsrail'in askeri güç kullanması sırasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri THY'na ait uçaklardan alınıp cenaze nakil araçlarına konarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

  HAVALİMANINDA İZDİHAM YAŞANDI

  İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan yardım gönüllülerini Atatürk Havalimanı'nda binlerce kişi karşıladı. Yardım gönüllülerinin bulunduğu otobüsler izdiham nedeniyle havalimanından güçlükle ayrıldı.

  Türk Hava Yolları'na ait 3 uçakla İstanbul'a getirilen yardım gönüllüleri, havalimanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Uçaktan indirilen yolcular kendilerini apronda bekleyen İETT otobüslerine bindirildi. Yardım gönüllüleri otobüslere binerken bu sırada Adli Tıp Kurumu araçları cenazeleri havalimanından çıkardı. Cenazelerin geçişi sırasında binlerce insan tekbir getirdi.

  Yardım gönüllülerini bekleyen kalabalık grup, polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Gönüllülerin otobüslere yürüdüğünü gören kalabalık grup, polis barikatını aşarak tel örgülerin bulunduğu yere doğru koşmaya başladı. Polis ekipleri kalabalık grubu engellemeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Tel örgülerden yakınlarını görmeye çalışan vatandaşlar izdiham yaşanmasına neden oldu. Yardım gönüllüleri arasında oğlu olduğunu belirten bir vatandaş, oğlunu yakından görebilmek için polis ekiplerine yalvardı. Otobüslerin çıkışı için kapı açıldığında ise tam anlamıyla kargaşa yaşandı. İsrail aleyhinde slogan atan kalabalık grup, sık sık tekbir getirdi. Otobüs içindeki yardım gönüllüleri ise zafer işareti yaparak kalabalık grubun coşkusunu paylaştı.

  İKİ GÖNÜLLÜ KARANFİL DAĞITTI

  Yabancı uyruklu olduğu öğrenilen yardım gönüllüsü iki kişi, kalabalık grubun bulunduğu yere gelerek karanfil dağıttı. Yardım gönüllüleri bazı vatandaşlarla kucaklaştı. Bu arada, yardım gönüllüleri ile birlikte İstanbul'a gelen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da havalimanında toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı. Yıldırım'ı kalabalık grup alkışlarla ve sloganlarla karşıladı.


  Kaynak: Cihan
   


Similar Threads: Yardım Gönülüsü
Forum Başlık Tarih
Haberler Memur Aile Yardımına Zam 15 Mart 2013
Haberler Çalışan Anneye Kreş Yardımı Ne Kadar? 30 Kasım 2012
Haberler Şiddet Gören Kadına Yardım 7 Mart 2012
Haberler Yunanistan`a Gaz Yardımı 19 Şubat 2012
Haberler Gamze Akbaş'a yardım yağıyor 15 Şubat 2012