45 Milyon TL'nin Şifresi

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 17 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Milli Piyango 45 Milyon TL'nin Şifresi  Oldukça ilginç bir haber okudum sizlerle paylaşmak istedim sizlerde 45 Milyon TL hayali kuranlardansanız işte 45 Milyon TL'nin Şifresi...:f40:

  Güvenebileceğiniz rakamlar 1-3, 0 ve 8 rakamlarına güvenebilirsiniz..

  Geçtiğimiz yıllara bakacak olursak, çekilişte şansını artırmak isteyenin en çok rağbet göstereceği numara 3 olmalı. Son 45 yılda kazanan numaralarda en çok bulunan numara 3. Sayı da var. 45 yılda kazanan biletlerde tam 42 kez 3 rakamı çıkmış. Onu takip eden şanslı rakamlar ise 34 kez kazanan bilette gözüken 8 ve 0 rakamları..

  Aynı rakam olmasın demeyin, kaybedersiniz

  İnsanların çoğu biletlerini kendileri seçerek şanslarını artırdıklarına inanıyor. Yani makineden oynanan bilet sayısı oldukça az. Biletleri kendimiz seçerken de genelde hangi rakamların bulunduğuna dikkat ederiz. Bunu yapan kesimin büyük kısmı da bilette farklı rakamlar olmasına özen gösteriyor.

  Biletinizin son rakamı çift olsun

  Halk arasında dikkat edilen bir diğer nokta da biletin hangi rakamla bittiği. Genelde herkesin uğurlu rakamları vardır fakat toplumun bir kısmı da biletlerin tek ya da çift rakamla bittiğine dikkat eder. Bu kişilerin bu istatistiği okumasında fayda var. Yine son 45 yılın 26'sında kazanan biletler çift rakamla bitmiş. Bunlar arasında 0'la bitenler de var. Zira matematik kurallarına göre 0 da bir çift sayı. Tek sayıyla biten biletlerin kazandığı yıl sayısı ise sadece 19.

  Aman çeyrek bilet alın

  Şimdi gelelim halk arasında en çok dikkat edilen konuya... Kazanmak istiyorsak hangi bileti alacağız? Çeyrek mi, yarım mı yoksa tam mı? Çoğu kişi çeyrek bileti tercih eder. Bunun nedeni de genellikle bu biletlerin ucuz olmasıdır. Fakat bunu yaparken insanlar aslında kazanma şanslarını da artırıyor. O kadar geriye gidemediğimiz için bu kez son 23 yılı masaya yatırdık. Son 23 yıllık dönemdeki Yılbaşı çekilişlerinde büyük ikramiye, en fazla çeyrek bilete isabet etti. Büyük ikramiye 19 kez çeyrek bilete, 3 kez yarım bilete, 1 kez de tam bilete çıktı.

  Bileti İstanbul'dan alan daha şanslı!

  Peki bileti nereden almalı? Nüfus yoğunluğuna bağlı olarak Türkiye'de en çok biletin satıldığı şehir tabii ki İstanbul. İstanbul'un bir diğer önemi de en şanslı şehir olması. Milli Piyango İdaresi'nin son 23 yıldaki çekilişlerinde, 83 kişi büyük ikramiye kazandı. Büyük ikramiyelerin 31'i İstanbul'a çıkarken, İstanbul'u 12 ikramiye ile Ankara, 6 ikramiye ile Adana, 4 ikramiye ile Mersin, 4 ikramiye ile İzmir izliyor.

  Herkese mutlu yıllar bol şanslar...