"4 şampiyonlukta görevdeydim"

'Spor Gündemi' forumunda karakız tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Galatasaray Kulübü Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan kulüp başkanı Adnan Polat görev yaparken çok sayıda karar aldıklarını ve bunların içinde hatalı kararlar da olabileceğini söylerken yapılan uyarıları da dikkate aldıklarına vurgu yaptı.

  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi Anadolu Auditorium’da gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulunun mali ve idari faaliyetlerinin ibra edilmesinin ardından bir konuşma yapan Polat öncelikle üyelerin kendilerine gösterdiği güvenden dolayı teşekkür etti.

  İki yıllık süreçte kendisinin ve yönetim kurulu arkadaşlarının her yaptıkları icraatta Galatasaray’ın menfaatlerini en üst düzeyde tutabilmek için akılları ile güçlerini kullandıklarını dile getiren Polat "Tabi ki Galatasaray Kulübü’nün binlerce çalışanı ve üyesi milyonlarca taraftarı var. Medyanın da önünde çok sayıda karar alırken tabi ki yanlışlar da olabilir. İkaz geldiğinde düzeltmekten gocunmuyoruz. Her türlü belge ile bilgiyi de divan kurulumuza sunuyoruz" dedi.

  DENETLEME KURULU’NDAKİ İSTİFALAR


  Denetleme Kurulu’nda yönetim kurulu toplantılarına alınmadıkları gerekçesiyle daha önce yaşanan istifalara değinen Adnan Polat kurul üyelerini yönetim kurulu toplantısına alıp almama yetkisinin kendilerinde olduğunu ama her türlü ayrıntıyı da divan kurulu vasıtasıyla paylaştıklarını vurgularken şöyle devam etti:

  Eğer Bilgi ve belge alamıyoruz görevimizi yapamıyoruz" deseler onlarla beraber ben de istifa ederdim. Yönetim kurulu toplantısına alınmadıkları için istifa etmeleri açıkçası beni çok üzdü. Bu görevi tamamlamamak bana göre acı verici.

  Diğer yandan yapımı devam eden yeni stadın çatısının açılır-kapanır olup olmayacağı şeklindeki bir soruya yanıt veren Polat "Stadın üstü açılır-kapanır olacaktır. Aksi bir gelişme olursa da muhakkak ki duyurulacaktır" yanıtı verdi.

  4 ŞAMPİYONLUKTA GÖREVDEYDİM

  Adnan Polat eski kulüp yöneticilerinden Cengiz Özyalçın’ın kendisine yönelik yaptığı henüz başkanlığa uyum sürecinde olduğu şeklindeki değerlendirmeye yanıt verdi.

  Başkan Polat kendisinin 1992-96 yılları ile 2006-08 yılları arasında başkan yardımcılığı ve futbol şube sorumluluğu yaptığını dile getirerek "Cengiz Özyalçın’la 4 yıl birlikte çalıştık. Türkiye ligi 54. yılında ve Galatasaray’ın 17 şampiyonluğu var. Ben de 4 şampiyonlukta tam yetkiyle futbolun başındaydım. Dolayısıyla futbolun nasıl bir şey olup olmadığını çok iyi biliyorum. Her zaman işler sizin istediğiniz gibi gitmiyor ve başka faktörler devreye girebiliyor" şeklinde konuştu.

  Öte yandan üyelerin bir bölümünün de dile getirdiği gibi Galatasaray Kulübü’nün tüzüğünde bazı değişikler yapılması gerektiğine inandığını söyleyen Polat Mayıs ayının sonunda bir tüzük tadil genel kurulu yapılması için yönetim kurulu kararını 2 Mart Salı günü alacaklarını kaydetti.

  [​IMG]