4 C Kadro Verilecekmi

'Sosyal Konular' forumunda ZORBEY tarafından 14 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. 4 c kadro 2011
  4 c kadro müjdesi
  4 c kadro varmı


  10 Mayıs 2011 tarihinde Kanal7 de yayınlanan Başkent Kulisi programında Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda bir ay önce çalışma başlattıklarını, sadece milli eğitim ve sağlık bakanlığında çalışan sözleşmelileri değil bütün kurumlarda çalışan sözleşmeli personelin tümünü kadroya geçireceklerinin sözünü verdi.

  Başbakan Erdoğan, ‘Eğer yetiştirebilirsek seçim öncesi açıklarız ama yetiştiremezsek artık seçim sonrası bunun adımını atarız. Sözleşmeli personel konusunu da bu şekilde çözeceğiz’ dedi.

  Kadro bekleyen 250 bin personelin gözü hükümete çevrildi. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle kadrolu ve sözleşmeli personel arasındaki farklar ortadan kalkacak. Düzenlemenin, Meclis kapalı olduğu için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılabileceği belirtiliyor.

  NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK?

  Sendikalar, uzun yıllardır sözleşmeli ile kadrolu farkının kalkması için çaba gösteriyordu. Yıllar içerisinde çeşitli düzenlemeler yapılarak sözleşmeli ile kadrolu arasındaki farkların giderilmesine çalışıldı. Torba yasa ile sözleşmeliye de eş ve çocuk yardımı ödenmesi karara bağlandı. Başbakan Erdoğan’ın sözleşmeli kadrolu ayrımının kalkacağını açıklaması ise önemli bir milat oldu