3d Max Render Ayarları

'Teknik Yardım' forumunda Aysell tarafından 16 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. 3d Max V-Ray Render Ayarları
  3D Max Render Ayarları nasıl yapılır


  a-Max programını çalıştırın ve “F-10 tuşuna basarak render penceresini açın. Renderer olarak V-rayi seçtiğinizden emin olun. (“Common menusunden -> Assign Renderer -> Production = Vray!)

  b-Yine aynı pencereden, “Output Size (Çıkış Boyutu) sekmesini 640 x 480 olarak ayarlayın.

  c-Renderer Penceresine geçin ve aşağıdaki adımları uygulayın;

  ç-“Global Switches sekmesinden Lighting kısmındaki “Default lights kutucugundan işareti kaldırın, böylece default light pasif konumuna geçecektir.

  d-“Image Sampler sekmesinden “Adaptive QMCyi seçin. “Antialiasign filter kısmında bulunan açılır menüden “Mitchell-Netravaliyi secin.e-“Indirect illumination sekmesinden “ON seçeneğini işaretleyin, aktif hale gelen sekmelerden “Secondary Bounces yazan yere gelin ve “Multipleri 0.85 olarak ayarlayın.f-“Irradiance map sekmsine gecin ve burada bulunan “Current preset yazan açılır menüden “Lowu seçin. “Basic Parameters sekmesindeki “HSph.Subdivsi 30 olarak ayarlayın.g-“Environment sekmesine gecin ve GI Environment (Skylight) kutucugunu aktif hale getirin. Color yazan yerden rengi “Beyaz olarak ayarlayın. Reflection / Refraction etc environment kutucugunu işaretleyip burayı da aktif hale getirin, renk olarak yine “Beyaz rengi atayın ve Multipleri 1.2 olarak ayarlayın.
  Bütün bu ayarları yaptıysanız render penceresini kapatabilirsiniz.

  Alıntı