31. İstanbul Film Festivali 2012

'Sosyal Konular' forumunda Sitem tarafından 10 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  31. İstanbul Film Festivali 31 Mart-15 Nisan
  31. İstanbul Film Festivali, 31 Mart-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Festivalde 200ün üzerinde film gösterilecek.Festivalin 30 Mart'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak açılış töreninde 'Sinema Onur Ödüllerini, yönetmen Ali Özgentürk, oyuncular Ayşen Gruda ve Halit Akçatepe alacak.

  2012 İstanbul Film Festival Bilet fiyatları
  Festival biletleri 17 Mart'tan itibaren Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City's ve Kadıköy Rex sinemaları ile Biletix'ten satın alınabilecek.
  Festivalde bilet fiyatları; tam 15 TL, öğrenci ve 65 yaş ile üstü sinemaseverler için ise 9 TL olacak. Festivalde hafta içi gündüz seanslarındaki indirimli fiyat uygulaması bu yıl da devam edecek; hafta içi gündüz seansları yalnızca 5 TL olacak.

  31. İstanbul Film Festival etkinlikleri;

  Festival bu yıl 20'nin üzerinde bölümde 200'ü aşkın filmden oluşan bir programın yanı sıra ünlü konuklar ve usta sinemacıların katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları, sinema dersleri, ustalık sınıfları ve konserlerle dolu olacak.

  Festivalde, 2011 ve 2012'nin yeni yapımlarından sinemanın unutulmaz klasiklerine ve usta yönetmenlerin başyapıtlarına, Sundance ve Berlin film festivallerinde prömiyerlerini yapan filmlere kadar çok çeşitli filmler sunulacak.