300 bin kişilik ilçede domuz eti şoku

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 31 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. 300 bin kişilik ilçede domuz eti şoku
  [​IMG]Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gebze genelinde faaliyet gösteren lokantaların mutfağında yaptığı incelemelerde domuz etine rastlanması şoke etti.


  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gebze'de gıda işiyle uğraşan işletmeleri takibe aldı. Özellikle lokantalara ani baskınlar düzenlenerek mutfaklar kontrol edildi. Gebze'de yapılan denetimlere bazı otel ve lokantaların mutfaklarında domuz eti bulundu.

  Gebze'de herkes tarafından bilinen meşhur lokantalarda bulunan domuz eti, tutanakla resmi belgeye döküldü. Lokanta ve otellerde domuz eti bulan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  Konuyla ilgili bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, "Gebze'deki denetimlerde insanın kanını donduran şeylere şahit olduk. Mutfaklarda domuz eti bulunması bizi şoke etti. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Firma sahiplerini teker teker sorguya aldık. Onlar da domuz eti kullandıklarından habersizmiş. Soruşturma devam ediyor" dedi.

  300 BİN KİŞİLİK İLÇEDE DOMUZ VE AT ETİ ŞOKU

  Kocaeli Gebze'de bazı lokantalardan alınan numunlerle ilgili hazırlanan rapor şok etkisi yarattı. İlçe halkının sıkça tercih ettiği bazı lokantalarda, domuz ve at eti kullanıldığı anlaşıldı.

  İşletmelerin adı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı ancak özellikle domuz eti kullanılan lokantanın Gebzeliler tarafından sıkça tercih edilen bir yer olduğu öne sürülüyor.

  Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, adları gizli tutulan bu işyerleri hakkında işlem yapılması için Gebze Kaymakamlığı'na başvuru yaptı.

  Soruşturma başlatan polis, şimdi domuz ve at eti kullanan işletmelerin bunu bilerek yapıp yapmadığını araştırıyor.

  31 Mart 2010 12:50
  mynet
   
 2. Cevap: 300 bin kişilik ilçede domuz eti şoku

  Kimseye güven de kalmadı :( Ne eti yediğimiz belli değil