27-28 Haziran Kpss Sınavı Soruları Sonuçları

'Eğitim Merkezi' forumunda Aysell tarafından 26 Haz 2009 tarihinde açılan konu


 1. KPSS Soruları için tıklayın

  KPSS Sonuçları için tıklayın

  KPSS sınavı 27 Haziran Cumartesi günü sabah ve öğleden sonra, 28 Haziran Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilecek.bu senede binlerce kişinin umudu olan KPSS gün geçtikçe öss sınavına benzemeye başladı. Giriş sayısı her sene artıyor. Bu dönem yapılacak olan sınava yaklaşık 500 bin kişi katılacak.

  Sınavın Cumartesi günü sabah oturumuna 428 bin 345, öğleden sonraki oturumuna 257 bin 952 aday, Pazar sabah oturumuna 106 bin 290, öğleden sonraki oturumuna ise 62 bin 257 aday katılacak.

  Sınavın sabah oturumları saat 9.30′da, öğleden sonra oturumları ise 14.30′da yapılacak.

  Adayların sınava gelirken yanlarında, 2009-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi, bir fotoğraf ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonu yanında olan adaylar, sınav binalarına kesinlikle alınmayacak. Aday, başı açık ve kılık kıyafeti ilgili mevzuata uygun bir şekilde gelmemişse sınava alınmayacak. Bu kurala uymayan adaylar, sınava alınsa bile sınavları geçersiz sayılacak.

  Sınavın Cumartesi günü sabah oturumunda genel yetenek, genel kültür ve yabancı dil; öğleden sonraki oturumunda eğitim bilimleri; Pazar günü sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.

  Sınavda, genel yetenek ve genel kültür testlerinin uygulanacağı Cumartesi sabah oturumuna, tüm adaylar katılacak. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre alınacak.
   
  Son düzenleme: 29 Nis 2012
 2. Cevap: 27-28 Haziran Kpss Sınavı Soruları Sonuçları

  Tüm adaylara başarılar :)